SENIORZY: Podsumowanie zimy 2011

• autor: PoloB., 2011-03-21 19:15

Okres zimowy odchodzi w niepamięć.Dla piłkarzy był to przede wszystkim czas szlifowania formy przed rundą wiosenną.W parze z ograniem w meczach sparingowych mają przynieść pozytywny efekt w walce o ligowe punkty...

Mecze sparingowe.

Tej zimy zawodnicy trenera Wojciecha Klicha rozegrali siedem sparingów.Jeden z nich wygrali, w dwóch był remis, natomiast cztery z nich zakończyły się porażką Raby.Wysoką skutecznością w tych spotkaniach popisał się Szczepan Hyży.Ten utalentowany napastnik biało-niebieskich aż sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.Swój instynkt snajperski pokazał w meczu w Pasternikiem w którym upolował klasycznego hat-tricka.
Trzy razy do siatki przeciwników trafił Damian Piwowarczyk.Po dwa gole zdobyli Konrad Kabaja oraz Rafał Budzowski.Zbigniew Rapacz i Tomasz Suder odnotowali po jednym trafieniu.

Wyniki meczów sparingowych:

Cracovia Kraków (juniorzy) - Raba Dobczyce 2-2 (Gole dla Raby : Kabaja, Hyży)

Nadwiślan Kraków (A-kl) - Raba Dobczyce 3-2 (Hyży, Rapacz)

Cracovia Kraków (ME) - Raba Dobczyce 7-1 (Hyży)

Raba Dobczyce - Pcimianka Pcim (VI) 0-5

Raba Dobczyce - Pasternik Ochojno (A-kl) 7-0 (Hyży x3, Budzowski x2, D.Piwowarczyk, Suder)

SMS Kraków (juniorzy) - Raba Dobczyce 3-3 (D.Piwowarczyk x2, Kabaja)

Skawinka Skawina (V) - Raba Dobczyce 2-0

Bilans bramkowy: 15 - 22

Szczepan Hyży (na zdjęciu w żółtej koszulce) był zimą najskuteczniejszym zawodnikiem Raby.

Cel na rundę wiosenną.

O cele na rundę wiosenną zapytaliśmy trenera Raby Wojciecha Klicha. "Przede wszystkim to aby jak najwięcej młodych chłopców się ogrywało."- zapowiada opiekun biało-niebieskich. Kabaja, Flak, Zborowski oni grali - więc posmakowali już tej piłki seniorskiej.Chciałbym aby byli oni już podstawowymi zawodnikami bo na to liczę, że Ci młodzi chłopcy będą ciągnąć tą drużynę.Chciałbym również abyśmy się przesunęli w tabeli kilka miejsc w górę bo na pewno 10 miejsce to nie zadawala trenera ani zawodników - zakończył szkoleniowiec Raby.

KADRA

W porównaniu z rundą jesienną w kadrze zespołu nie doszło do jakiś znaczących zmian.
( - ) Pauzujący jesienią Dawid Wyroba postanowił zrezygnować z gry w Rabie na rzecz A-klasowej Rokity Kornatka.Natomiast będący ostatnio na pół rocznym wypożyczeniu w  Dziecanovii Dziekanowice - Mateusz Bergel - od lutego stał się  już tylko i wyłącznie zawodnikiem klubu z Dziekanowic.
Wiosną raczej na pewno nie zobaczymy w barwach Raby, nie grających już na jesień : Michała Kawalca, Tomasza Twardosza, Dominika Choroby a także Łukasza Wilka.Z gry - już w trakcie sezonu -  zrezygnował również Adrian Adamczyk.

( + )Do kadry seniorów włączony został bramkostrzelny napastnik juniorów Tomasz Suder. Do rozgrywek zgłoszono również trenującego ostatnio przy ul.Podgórskiej Dariusza Batko.(poprzednio Concordia Pawlikowice)

Kadra Raby na rundę wiosenną 2010/11 wygląda  następująco:

Bramkarze: Michał Ruman , Błażej Mazurkiewicz

Obrońcy: Krzysztof Budyn, Piotr Godula, Michał Latoń, Piotr Grudzień, Konrad Piwowarczyk, Rafał Zborowski, Michał Jamróz, Andrzej Szczeciński

Pomocnicy i napastnicy: Damian Piwowarczyk, Paweł Mróz, Rafał Budzowski, Grzegorz Gabryś, Zbigniew Rapacz, Szczepan Hyży, Dariusz Batko, Konrad Kabaja, Piotr Brytan, Janusz Krawczyk, Grzegorz Gorzkowski, Marek Flak, Tomasz Suder.

Kierownik zespołu: Tomasz Krasek
Trener drużyny: Wojciech Klich

autor: ~anonim 2011-03-21 20:10:57

avatar Kredzia,Jumpel i Gabryś nie trenują.Ciapek i Milup leczą urazy tylko Pawełek na dzis jest wzmocnieniem.A Szczepan jak będzie dłużej kopał w tym klubie to za kończy swoją przygode z piłką jak wielu dobrze rokujących piłkarzyków także to twój czas młody !!!!!!!

autor: ~`dalex 2011-03-22 16:57:45

avatar Wyniki sparingów nie zachwycają... Ale może w rundzie bedzie lepiej, powodzenia!!!!

autor: ~.... 2011-03-23 08:16:50

avatar Gabryś z tego co mi wiadomo to do czerwca ma zabronione kopanie ze względu na kontuzje kolana ;)

autor: ~anonim 2011-03-23 15:15:39

avatar Hyzy niech idzie gdzies do lepszego klubu!

autor: ~```` 2011-03-23 16:29:56

avatar Tu chociaż ma podstawe

autor: ~anonim 2011-03-24 15:26:04

avatar Pojdzie do lepszego klubu to da rade. Bedzie sie dalej rozwijal!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.