JUNIORZY: Czwarte miejsce w powiecie

• autor: PoloB., 2011-02-28 15:13

W myślenickiej hali widowiskowo-sportowej, z udziałem ośmiu drużyn, rozegrano wczoraj jubileuszowy XV Finał Juniorów Starszych o Puchar Prezesa myślenickiego Podokręgu MZPN. Trofeum to w pięknym stylu wywalczyli młodzi piłkarze Orła I Myślenice. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego wygrali w finale 1-0 z Iskrą I Brzączowice, po złotej bramce Mariusza Pachacza.

GRUPA I
• Dalin I - Karpaty 1-1, Beskid - Iskra I 1-1, Dalin I - Beskid 3-0, Iskra I - Karpaty 4-1, Beskid - Karpaty 5-0, w meczu decydującym o pierwszym miejsce w grupie Dalin I - Iskra I 0-0.

1. Iskra I Brzączowice 3 5 5-2
2. Dalin I Myślenice 3 5 4-1
3. Beskid Tokarnia 3 4 6-4
4. Karpaty Siepraw 3 1 2-10

GRUPA II
• Orzeł I - Iskra II 1-0, Dalin II - Raba I 2-2, Orzeł I - Dalin II 4-1, Raba I - Iskra II 3-0, Dalin II - Iskra II 2-1, w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie Orzeł I - Raba I 3-3.

1. Orzeł I Myślenice 3 7 8-4
2. Raba I Dobczyce 3 5 8-5
3. Dalin II Myślenice 3 4 5-7
4. Iskra II Brzączowice 3 0 1-6

FINAŁY
O 7. miejsce:
Iskra II - Karpaty 2-2, w karnych 4-3: Kasperczyk, Wołek - Chlebda 2.

O 5. miejsce:
Beskid - Dalin II 2-0: Kostruch, Wróbel.

O 3. miejsce:
Dalin I - Raba I 1-0: Madej.

O 1. miejsce:
Orzeł I - Iskra I 1-0: Pachacz.

Turniej sprawnie przeprowadzili działacze Podokręgu, sędziowali finałowe spotkania Bartłomiej Bała, Michał Bargiel, Mateusz Czerwień. W finałowej gali puchary, statuetki wyróżnień indywidualnych, dyplomy i sprzęt sportowy wręczali: starosta powiatu myślenickiego - Józef Tomal, w imieniu burmistrza Macieja Ostrowskiego sekretarz gminy - Bronisław Poradzisz, prezes myślenickiego Podokręgu MZPN - Stefan Socha, wiceprezes ds. organizacyjnych i przewodniczący Rady Powiatowej LZS - Czesław Ulman, wiceprezes ds. sportowych - Tadeusz Suder, przewodniczący Wydziału Gier - Franciszek Sroka.

1. miejsce w turnieju i puchar prezesa myślenickiego podokręgu wywalczył Orzeł I Myślenice. 2. miejsce i puchar starosty powiatu myślenickiego dla Iskry I Brzączowice. 3. miejsce i puchar burmistrza Miasta i Gminy Myślenice dla Dalinu I Myślenice. Dalsza kolejność: 4. miejsce - Raba I Dobczyce, 5. miejsce - Beskid Tokarnia, 6. miejsce - Dalin II, 7. miejsce - Iskra II Brzączowice, 8. miejsce - Karpaty Siepraw.

Piłkarze Orła otrzymali ponadto puchar dla najlepszej drużyny pionu LZS wśród juniorów starszych. Kapitan Orła I Myślenice - Adrian Kasprzyk został uznany także najlepszym piłkarzem finału, a bramkarz - Tomasz Stanach otrzymał dodatkową nagrodę jako drugi golkiper finałowych zmagań. Królem strzelców turnieju okazał się Adrian Chlebda (Karpaty) - 4 gole. Najlepszym bramkarzem uznano Tomasza Górala (Iskra I Brzączowice).

Podsumowując finały, prezes Podokręgu Myślenice - Stefan Socha z uznaniem wyrażał się o umiejętnościach zaprezentowanych przez młodych piłkarzy: - Znaleźć się wśród najlepszych drużyn juniorów starszych w myślenickim Podokręgu to duże osiągnięcie. Przebrnęliście po ciężkiej walce eliminacje, w których wzięły udział aż 24 drużyny. To rekord świadczący także o dużej randze tego turnieju. Życzę wam, abyście w duchu takiej sportowej, męskiej walki, grając fair, mogli zaprezentować wysokie umiejętności na boiskach trawiastych w wiosennych rozgrywkach, bo wielu z was broni barw swoich drużyn wśród seniorów.

- Dziękuję działaczom Podokręgu za olbrzymie zaangażowanie, poświęcenie wolnego czasu w soboty i niedziele oraz  wszystkim, którzy pomogli w organizacji halowych turniejów prowadzonych przez nasz Podokręg. Szczególnie dziękuję oddanym działaczom, prezesom, trenerom i zawodnikom drużyn biorących udział w rywalizacji, jak również staroście powiatu myślenickiego - Józefowi Tomalowi oraz burmistrzowi - Maciejowi Ostrowskiemu - dodał prezes Socha.

ORZEŁ I: Stanach, Kasprzyk (kpt), Pachacz, Marzec, Górka, Dąbrowa, Stanek, Surlas, Leśniak, Nowak, Żądło, Nawieśniak, trener Kamil Ostrowski.
ISKRA I: Góral, Suder (kpt), Jamka, J. Piech, S.Piech, Wróbel, Król, Mazur, Hoduń, trener Tadeusz Król.
DALIN I: Bierówka, Jamka (kpt), Madej, Suder, Michalik, E. Bałucki, Nowak, Pyzio, Górka, Grzesiak, Burkat, Mika, trener Tomasz Szarliński.
RABA I: Mazurkiewicz - Czarnota, Szlósarczyk, Idzi, Kabaja, Zborowski, Suder, Flak, Hyży, Nowak, trener Zbigniew Bojko.
BESKID: M. Radoń, Tomaszewski, Luberda, K. Radoń, Kostruch, Wróbel, Jabcoń, Romaniak, Bednarz, Hobot, Mizera, Zadora, trener Piotr Jędrocha.
DALIN II: Wacławik, Ogrodny, Senderski, Kolbiarz, Słonina, Zaczek, Kołodziejczyk, Moskal, G. Bałucki, trener Tomasz Szarliński.
ISKRA II: Burek, Marszalik, Pachacz, Wojtowicz, J. Kasperczyk, G. Braś, K. Kasperczyk, Czopek,Wołek, J. Braś, Żądło, trener Tadeusz Król.
KARPATY: Pitala, Kozioł, Łapa, Hajduk, Stolarski, Frasik, Chlebda, Fraś, Chochół, Matoga, Juszczak, Stefański, trener Krzysztof Zając.

Zwycięski zespół Orła Myślenice wraz z działaczami PPN Myślenice.

ZESPÓŁ RABY DOBCZYCE.

WWW.SPORTOWETEMPO.PL (StC)

• czytano: [2098]

autor: ~anonim 2011-02-28 20:20:19

avatar cieszy fakt ze obok raby wyrasta kolejna dobra druzyna juniorów w gminie Dobczyce. widać, ze chlopaki z Ikry sie staraja :)

autor: ~anonim 2011-03-02 21:05:51

avatar Juniorzy I - w piątek trening na polu o 18.30. Zabrać korki i płaskie obuwie.

autor: ~anonim 2011-03-03 14:31:42

avatar Iskry, gdzie 3/4 skladu to byli juniorzy Gdovi...Wszyscy mieszkajacy w Gdowie:)

autor: ~anonim 2011-03-03 15:24:17

avatar z Gdowa czy Brzączowic wazne ze dobrze kopią :)

autor: ~anonim 2011-03-10 17:12:39

avatar to sa juniorzy iskry i grają w iskrze, wiec w czym problem?

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.