dzisiaj: 351, wczoraj: 1222
ogółem: 6 220 739

Pierwsze zwycięstwo seniorów !

• autor: PoloB., 2010-09-04 21:00

W meczu 5 kolejki krakowskiej okręgówki seniorzy Raby pokonali zespół Proszowianki 1-0.Decydujące trafienie zaliczył Szczepan Hyży w 10 min meczu...

Raba Dobczyce – Proszowianka Proszowice   1-0 (1-0)

1-0 Hyży 10

Sędziował Mateusz Nowak.
Żółte kartki: G.Gorzkowski, D.Piwowarczyk
Widzów 50

Raba: Ruman – K. Piwowarczyk, Latoń, Godula, Budzowski, Grudzień  – Krawczyk, D. Piwowarczyk (65 Budyn) G.Gorzkowski, Brytan (46 Adamczyk) – Hyży
Proszowianka: Baranowski - Grzegorczyk, Szaporów, Jelonkiewicz, Jasielski – Kutela, O. Gorzkowski, M. Przeniosło, Gałkowski (58 Figurski) –  Sowa, Stopiński (85 Kowalski)

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Raby Dobczyce.W meczu 5 kolejki VI ligi pokonali na własnym boisku zespół Proszowianki 1-0.Po tej wygranej zespół z Dobczyc opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Wojciecha Klicha szybko objęli prowadzenie. W 10 min lewą stroną boiska popędził Budzowski i dograł piłkę do nadbiegającego Hyżego a ten głową umieścił  futbolówkę w bramce Baranowskiego.Goście chcąc szybko doprowadzić do remisu zabrali się do odrabiania strat.Po upływie 10 min przed szansą  staną Gałkowski ale Ruman pewnie wybił piłkę po jego strzale.
Po zmianie stron gospodarze znów groźniej zaatakowali.Po podaniu od Adamczyka,w dogodnej sytuacji znalazł się rutyniarz- Krawczyk, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.Pięć minut przed końcem goście bliscy byli zdobycia gola lecz kąśliwy  strzał M.Przeniosło golkiper Raby sparował na rzut rożny.Ostatnie minuty meczu to desperackie i szalone ataki Proszowianki które i tak na nic się zdały,gdyż komplet punktów pozostał w Dobczycach.