SENIORZY Puchar Polski: Raba wyeliminowała Dalin!

• autor: RedakcjaKSR, 2018-09-26 21:43
Dzięki dwóm golom Arkadiusza Dudka ekipa z Dobczyc pokonała myśleniczan w IV-rundzie Pucharu Polski...
Pucharowe rozgrywki mają to do siebie, że lubią niespodzianki. Każde, czy to te okręgowe czy na szczeblu centralnym lubią zaskakiwać i nie inaczej było w środowe popołudnie w Dobczycach.

IV-ligowa ekipa Dalinu Myślenice od początku przejęła inicjatywę w spotkaniu z Rabą, lecz nijak nie mogła przedrzeć się przez szyki obronne gospodarzy. Atak pozycyjny rozbijany przez defensywę z Dobczyc był początkiem do szybkiej akcji z kontry. I tak podopieczni trenera Piotra Żuka - po okresie dominacji Dalinu - zdobyli pierwszą bramkę.

Dobre podanie w pole karne posłał R.Zborowski a tam z bliska do siatki trafił Arkadiusz Dudek. Ten sam gracz po dwóch kwadransach podwyższył na 2:0 i niespodzianka stała się faktem! Przyjezdni przed przerwą mogli trafić gola kontaktowego ale strzały m.in Kałata i J.Góreckiego obronił Michał Ruman. Tuż przed przerwą mogło być 3:0 lecz strzał Dudka z wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

Początek drugiej części gry był nerwowy i myśleniczanie mogli wrócić do gry, lecz zdobyty przez nich gol nie został uznany - sygnalizacja pozycji spalonej. Z upływem czasu defensywa Raby tworzyła twardszy monolit przez który rywale nie mogli się przebić. I tak po 93 min zawodów, wynik ustalony w pierwszej połowie, okazał się końcowy!

O tym z kim w kolejnej rundzie Pucharu "Tysiąca drużyn" powalczy Raba dowiemy się niebawem. Na placu pucharowego boju w PPN Myślenice pozostały jeszcze ekipy: Pcimianki Pcim, Orła Myślenice (dwie drużyny) oraz Tempo Rzeszotary.

A już w najbliższą sobotę (29.09) kolejny ligowy mecz Raby. Tym razem biało-niebiescy zmierzą się w Radziszowie z tamtejszą Radziszowianką. Początek o godz.16:00.

IV-runda Pucharu Polski PPN Myślenice, 26.09.2018 -
Raba Dobczyce - Dalin Myślenice 2:0 (2:0)
Arkadiusz Dudek 15, 32

Sędziował: Bartosz Pawlik (Ks Myślenice).
Żółta kartka: Jagła.
Widzów: 80

Raba: Ruman - R.Zborowski, Krawczyk, Budyn, Bulga (84. Czarnota) - Ptak (46. Duda), M.Ziemianin, Kabaja, Ł.Ziemianin (82. R.Hyży) - Sz.Hyży (66. Kasprzyk), Dudek (88. Starzak).

Dalin: Murzyn (46. Przała) - Tokarz, Pilch, Jagła, Stelmach (46. Słupski), Biel, J.Górecki, Kałat (66. Paryła), Rak (66. Topa), O.Górecki (46. M.Górecki), Rusek.

12-2018

Sparingowy mecz Trampkarzy: Unia Tarnów - Raba, godz.10:00.

Sparingowy mecz Juniorów: Borek Kraków - Raba, godz.8:30 Arena Wieliczka.

Halowa Liga Młodzików w Wiśniowej. Początek o godz.8:00.

Turniej Halowy Młodzików Młodszych w Skawinie, początek o 9:15

Dobczycka Liga Halowa Orlików, początek o godz.8:00.

Raba DobczyceOrzeł Myślenice
Raba Dobczyce 2:0 Orzeł Myślenice