JUNIORZY: Barażowy horror z happy endem!

• autor: REDAKCJAKSR, 2018-06-10 14:24
Po dramatycznym pojedynku z ekipą z Rzeszotar zespół z Dobczyc zapewnił sobie awans do I-Ligi...
Zwycięzcy dwóch grup II-ligowych rozgrywek juniorskich w PPN Myślenice, spotkali się w sobotnie popołudnie na boisku Górek. Stawką tego pojedynku był bezpośredni awans do I-Ligi myślenicko - wielickiej.

Początek zawodów ułożył się genialnie dla drużyny z Dobczyc. W 5 min idealne dośrodkowanie z bocznej strefy boiska posłał Starzak a wbiegający Konrad Kęsek popisał się precyzyjnym strzałem głową i było 1:0. Kilka chwil później zawodnicy Tempa próbowali postraszyć golkipera Raby, lecz ten zachował czujność i nie dał się pokonać.

Na zegarze mijały dwa kwadranse gry i wówczas zawodnicy Raby podwyższyli prowadzenie! Prostopadłe zagranie świetnie wykorzystał Kacper Kasprzyk i w pojedynku sam na sam z bramkarzem Tempa posłał futbolówkę do siatki! Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie podopiecznych trenera Turczy.

Początek drugiej części gry mógł przynieść podobny scenariusz jak w pierwszej połowie. Tym razem jednak role się odwróciły i to gracze z Rzeszotar mogli zdobyć gola po stałym fragmencie gry. Na szczęście jednak kapitalną paradą popisał się Ryczek i zażegnał niebezpieczeństwo. Zmarnowana szansa szybko zemściła się na graczach Tempa.

W 67 min solową akcję przeprowadził Patryk Grandys. Skrzydłowy Raby ograł dwójkę defensorów i uderzył precyzyjnie do siatki. Kiedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty do akcji wkroczyli rywale. W ciągu 12 min zdobyli dwa gole - oba po strzałach z bliska - i zaczęło się nerwowe odliczanie. Mimo kilkunastu prób wrzutek m.in z autów czy też rożnych defensywa Raby nie dała się już zaskoczyć i do końcowego gwizdka dowiozła korzystny dla siebie rezultat.

Tym samym w przyszłym sezonie ekipa Juniorów Raby walczyć będzie w rozgrywkach I-ligi myślenicko - wielickiej. Niestety na tym szczeblu rozgrywek nie dane już będzie występować trójce naszych zawodników.

Konrad Kęsek, Damian Ryczek oraz Filip Błaszczyk kończą bowiem "wiek juniora". W.w trójce dziękujemy za występy w młodzieżowych drużynach Raby - a jest tego na prawdę bardzo dużo - i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką i życiu prywatnym!

Mecz barażowy o awans do I-Ligi, 09.06.2018 -
Raba Dobczyce - Tempo Rzeszotary 3:2 (2:0)
gole: Konrad Kęsek 5, Kacper Kasprzyk 30 , Patryk Grandys 67

Sędziował: Filip Magiera (KS Myślenice)
żółta kartka: Kasprzyk.

Raba: Ryczek - W.Błaszczyk, Kęsek, Kubiński, Kania - Starzak, Kamil Ładyga, Kasprzyk, P.Grandys (85. Flak), Duda - Krystian Ładyga (80. Wójtowicz).

Raba DobczyceOrzeł Myślenice
Raba Dobczyce 2:0 Orzeł Myślenice