U-11 Champions Cup: Puchar w rękach zawodników Raby!

• autor: REDAKCJAKSR, 2018-06-06 00:01
Wielkim sukcesem biało-niebieskich zakończył się trzydniowy, międzynarodowy turniej w Niemczech...
Jak co roku ekipa z Dobczyc w okresie Święta Bożego Ciała udała się do Niemiec na międzynarodowy Turniej U-11 Champions Cup. W tym roku w rywalizacji mogli wziąć udział chłopcy z rocznika 2007 i 2008. Do Versmold pojechała więc liczna, 20 osobowa drużyna.

Za nim jednak zaczęły się piłkarskie zmagania, nie mogło zabraknąć stałych elementów wyprawy do Niemiec. Zwiedzanie miasta, zakupy w sklepie sportowym a także pamiątkowe zdjęcie na "Dobczyce Platz".

Początek turnieju nie ułożył się po myśli naszych graczy. Mimo miażdżącej przewagi w pierwszym meczu z Victorią Gesmold zawody zakończyły się remisem 0:0 gdyż szwankowało wykończenie akcji. W drugim spotkaniu z holendrami z Enschede również długo zanosiło się na bezbramkowy remis. Na szczęście jednak impas udało się przełamać. W ostatniej akcji meczu piłkę głową do siatki wbił, jeden z najmniejszych na boisku w naszej drużynie, Mateusz Majka.

Zobacz zdjęcia z turnieju - Kliknij.

Później poszło już zdecydowanie łatwiej. Kontrolowana wygrana 2:0 z SV Bad Lear a także pogrom ekipy ze słowackiego Vranowa aż 5:0. Początek drugiej fazy - mistrzowskiej - skojarzył Rabę z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju - hiszpańskim FC Tyde. Mecz ten był popisowy dla dwójki naszych obrońców - Jakuba Hałatka i Pawła Piechnika. Obaj rozbili każdy atak rywali a na "froncie" swoje zrobił Maksymilian Wałek, który po szybkiej akcji zdobył zwycięską bramkę.

W kolejnych dwóch potyczkach Raba w identycznych rozmiarach (2:0) ograła niemiecki TUS Hilter i holenderskie EMOS Enschede. Ostatni mecz w tej fazie również na plus - 4:0 z serbskimi futbolistami z FK Rudar Vrdnik.

Niedzielny finał to starcie z przedstawicielem niemieckiej piłki - SC Warendorfer Sportunion. Po pierwszych 15 min nasi gracze prowadzili 2:0 a dwukrotnie piłkę do siatki wbił Oskar Woźniak. Po przerwie rywale trafili kontaktowego gola - pierwszy stracony przez Rabę w tym turnieju. Później jednak swoje "turbo" włączył Maks Wałek i dwoma golami zakończył marzenia niemieckich graczy o zwycięstwie.

Po końcowym gwizdku arbitra w zespole z Dobczyc zapanował szał radości! Śpiewów nie było końca aż do samego wręczenia okazałych pucharów. Wcześniej swoją statuetkę indywidualną odebrał jeszcze Michał Chramiec. Kapitan Raby został bowiem uznany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju - MVP.

Zobacz filmik z dekoracji - kliknij.

Podczas pobytu w Niemczech chłopcy oprócz boiskowych zmagań mogli również poznać byłe gwiazdy niemieckiej Bundesligi. Na spotkaniu z młodymi piłkarzami zjawili się tacy gracze jak Olaf Thon czy też Martin Max - notabene urodzony w Polsce (w Tarnowskich Górach).

W całym turnieju gole dla Raby strzelali: Chramiec x6, Wałek x6, Woźniak x5, Majka x2, Baran x2.

Zespół tworzyli: D.Baran, W.Bugaj, J.Burkat, M.Chramiec, K.Cygan, D.Dziadkowiec, J.Hałatek, A.Kobiałka, K.Kruczek, F.Łaciak, M.Majka, P.Piechnik, K.Piwowarczyk, A.Słonka, K.Spytek, B.Szczepański, M.Wałek, O.Woźniak, K.Zbrożek, Sz.Żak - trener J.Piech.

O sukcesie w Versmold pisze również internetowe wydanie Dziennika Polskiego - kliknij aby zobaczyć.

10-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Raba - Piast Łapanów, godz.11:00.

Ligowy mecz Seniorów: Orzeł Myślenice - Raba, godz.15:00.

Ligowy mecz Seniorów Rezerw: Gościbia II Sułkowice - Raba II, godz.16:00.

10-2018

Ligowy mecz Juniorów: Raba - Orzeł Myślenice, godz.11:00.

Ligowy mecz Młodzików: Raba - Nadwiślanka Nowe Brzesko, godz.15:00.

Orzeł MyśleniceRaba Dobczyce
Orzeł Myślenice   Raba Dobczyce