SENIORZY: Dwa Michały w Węgrzcach strzelały

• autor: REDAKCJAKSR, 2018-05-20 15:05
Po bramkach Zborowskiego i Ptaka ekipa z Dobczyc wywiozła cenny remis z trudnego terenu w Węgrzcach Wielkich...
Sobotni pojedynek z liderującą w tabeli Węgrzcanką był dla Raby bardzo trudną przeprawą. Dość powiedzieć, że ekipa z Dobczyc w drugiej połowie bardzo rzadko gościła na połowie rywala a prawdziwe oblężenie przeżywała bramka strzeżona przez Michała Rumana.

"Ciepły" jednak nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazał że na swoim fachu zna się wybornie, bowiem w kliku sytuacjach strzeleckich gospodarzy popisał się kapitalnymi interwencjami.

Za nim jednak doszło do popisów Rumana to miejscowi jako pierwsi objęli prowadzenie. Centrę z bocznej strefy boiska głową wykończył Dudzik i było 1:0 dla lidera. Później do głosu doszli biało-niebiescy i parokrotnie postraszyli Jasowicza.

O włos od kolejnego gola był Dudek ale jego strzał z wolnego "musnął" mur i nie trafił do celu. Szczęście uśmiechnęło się za to do Michała Zborowskiego który kropnął z narożnika pola karnego w długi róg i było 1:1.

Zobacz zdjęcia z meczu - Kliknij. (Foto Andrzej Wiśniewski)

Zaraz potem znów Dudek mógł pokonać Jasowicza ale uderzył zbyt lekko. W kolejnej akcji przyjezdni zdobyli gola - piłkę do siatki z najbliższej odległości wbił Michał Ptak, finalizując składną akcję ekipy trenera Żuka.

Po zmianie stron gracze trenera Nowaka rzucili się do odrabiania strat. Nie przebierali w środkach finezji, posyłając z uporem maniaka długie zagrania w kierunku defensywy i bramkarza Raby. Tam walki w powietrzu było mnóstwo - głównie czarnoskórych graczy z dwójką braci Ziemianin.

Po jednej z takich akcji Węgrzcanka doprowadziła do remisu - strzałem z bliska piłkę do siatki wbił Lewiński. Później jeszcze pomocna okazała się poprzeczka oraz grający tego dnia z konieczności trener Żuk, który wybił tuż przy słupku piłkę zmierzającą do siatki.

W 93 min nieskuteczność gospodarzy mogła zostać skarcona okrutnie. Widząc wysuniętego przed pole karne bramkarza, na strzał z ok.30 m zdecydował się Dudek - futbolówka jednak nie doleciała do celu.

Kolejnym przeciwnikiem Raby będzie drużyna Tempa Rzeszotary. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 26 maja o godz.17:00 na boisku przy Podgórskiej.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 19.05.2018 -
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Raba Dobczyce 2:2 (1:2)
Dudzik 11, Lewiński 73 - M.Zborowski 22, Ptak 37

Sędziował: Tomasz Żelazny (Ks Kraków)
Żółte kartki: Prochwicz, Niane, Lewiński, Górski - Ptak, M.Zborowski.
Widzów: 180

Węgrzcanka: Jasowicz - Grotkowski, Górski, Łatka (84 Pachel), Drame - Lewiński, Prochwicz (79 Barcik), Dudzik, Niane (66 Gaudyn) - Sane (70 Życzyński), Grandinetti.
Raba: Ruman - R.Zborowski (75 Starzak), Budyn, Grudzień, Czarnota - Ptak (90 Gorzkowski), M.Ziemianin, Ł.Ziemianin, R.Hyży (75 Żuk) - M.Zborowski, Dudek.

10-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Raba - Piast Łapanów, godz.11:00.

Ligowy mecz Seniorów: Orzeł Myślenice - Raba, godz.15:00.

Ligowy mecz Seniorów Rezerw: Gościbia II Sułkowice - Raba II, godz.16:00.

10-2018

Ligowy mecz Juniorów: Raba - Orzeł Myślenice, godz.11:00.

Ligowy mecz Młodzików: Raba - Nadwiślanka Nowe Brzesko, godz.15:00.

Orzeł MyśleniceRaba Dobczyce
Orzeł Myślenice   Raba Dobczyce