SENIORZY: Popisowy kwadrans i filmowe gole Dudka

• autor: RedakcjaKSR, 2018-05-13 08:13
Imponujący początek spotkania zanotowali gracze Raby w potyczce z drużyną Wolnych...

Już pierwsze 180 sekund gry dało sygnał że będzie to mecz z wieloma okazjami strzeleckim i zapewne golami. W 3 min gry piłkę do siatki posłał Szczepan Hyży lecz arbiter nie zdecydował się zaliczyć trafienia, sygnalizując pozycję spaloną. Cztery minuty później mogło i powinno być 0:1 dla gości. Błyskawiczna akcja środkiem boiska i oko w oko z Rumanem stanął Piotrowski. Rywalizację tą wygrał jednak golkiper Raby, efektownie wygarniając futbolówkę.

Później nastąpiło 5 minut, które praktycznie rozstrzygnęło mecz! W 10 min Arkadiusz Dudek wykorzystał wyśmienite zagranie Kubackiego i z 5-7m posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później znów pokazał się Dudek. Napastnik Raby uderzył tym razem z ok.20 m i piłka zameldowała się pod poprzeczką bramki Draba. Za nim przyjezdni przeanalizowali utratę tego gola było 3:0! Błyskawiczną akcję wykończył z bliska Bartłomiej Idzi, któremu idealnie zagrał Ptak.

W 30min było już 4:0 - a z gola po raz trzeci tego dnia cieszył się Dudek który tym razem również zaliczył fantastycznego gola - strzelając z półwoleja z ok.18-20m. Minutę przed końcem goście mogli zmniejszyć straty - wydawać się mogło idealny strzał Kubasa zatrzymał się jednak na poprzeczce.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli ofensywną akcją ale centymetry zadecydowały że piłka po strzale M.Zborowskiego minęła dalszy słupek. Szybko się to zemściło, bowiem zespół z Kłaja dzięki sprytowi Jankowskiego zaliczył pierwsze trafienie - precyzyjny strzał z przed "16".

Po kilku chwilach zrobiło się ciekawiej, gdyż przyjezdni - znów za sprawą wspomnianego "dżokera" z ławki zaliczyli drugą bramkę - po zamieszaniu po rzucie rożnym. To dodało im wiary i bliscy byli zdobycia trzeciego gola ale w dobrej okazji jeden z graczy nie zdążył wykończyć na czas akcji.

Na szczęście dla miejscowych w 81 min emocje w meczu zupełnie "zabił' Dudek, tym razem technicznym strzałem z przed pola karnego pokonał wychodzącego z bramki Draba.

W 22.kolejce zespół Raby zmierzy się z liderem rozgrywek - Węgrzcanką Węgrzce Wielkie. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 19 maja o godz.17:00 na boisku rywala.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 12.05.2018 -
Raba Dobczyce - Wolni Kłaj 5:2 (4:0)
Dudek 10, 12, 30, 81, Idzi 14 - Jankowski 54, 67

Sędziował: Mateusz Kura (KS Kraków)
Żółte kartki: Kubacki, Idzi, Sz.Hyży, M.Zborowski.
Widzów: 150

Raba: Ruman - Czarnota (68. Duda), Sz.Hyży, Grudzień, Ł.Ziemianin - Ptak, M.Ziemianin (84. Kubiński), Idzi (79. Starzak), Kubacki (60. R.Hyży) - Dudek, M.Zborowski.
Wolni: Drab - Dębowski (46. Jankowski), Dyba, Kawulka (46. Łysek), Kubas - Nowak, Olearczyk (69 . Tokarz), Piotrowski, Tomczak - Trojański (27. Buczek), Wiktorowicz.

08-2018

Ligowy mecz Seniorów: Gościbia Sułkowice - Raba, godz.17:00.

08-2018

Sparingowy mecz Młodzików: Raba - Piast Skawina, godz.15:00.

Gościbia SułkowiceRaba Dobczyce
Gościbia Sułkowice   Raba Dobczyce