Zawodnicy Raby na szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów!

• autor: RedakcjaKSR, 2018-05-11 07:39
Sześciu młodych graczy z naszego Klubu - 4 z kat.Orlików i 2 z kat.Młodzików wzięło wczoraj udział w specjalnym treningu...

W czwartkowej popołudnie na obiektach myślenickiego Dalinu zainaugurowano zajęcia Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Powiecie Myślenickim. Czym jest cała ta organizacja?

Akcja jest ogólnopolska i w każdym z województw PZPN ma po dwóch przedstawicieli. – Program oparty jest na wzorcach niemieckich – mówi Modest Boguszewski, były świetny piłkarz i reprezentant Polski. – Za naszą zachodnią granicą funkcjonuje on już od ośmiu lat i to z dobrym skutkiem. W tym przypadku chodzi o ujednolicenie programu szkolenia dzieci i młodzieży w całym kraju. Naszym celem jest więc dotarcie do trenerów i młodych zawodników we wszystkich powiatach naszego regionu. Chodzi też o edukowanie trenerów, instruktorów, a także nauczycieli zajmujących się piłką nożną.

Projekt obejmuje dwie grupy – orlików (rocznik 2007/08) i młodzików (2005/06). – Naturalnie zależy nam też na wyłowieniu najzdolniejszych dzieci z małych klubów, objęcie ich monitoringiem i zachęcenie do dalszego rozwoju – tłumaczy Modest Boguszewski. – Tworzymy też bazę tych zawodników, którzy mogą być potencjalnymi reprezentantami kadry wojewódzkiej i oczywiście Polski. Informujemy także o wszelkiego rodzaju inicjatywach PZPN, a także o możliwościach dalszego szkolenia trenerów chętnych do podnoszenia kwalifikacji.

W czwartek w Myślenicach najpierw odbyły się zajęcia dla trenerów, instruktorów i nauczycieli WF-u, którzy na co dzień pracują z młodym pokoleniem piłkarzy. Wykłady przeprowadzili dwaj trenerzy PZPN-u Dariusz Marzec i Krystian Pać. Po części teoretycznej ma głównej płycie boiska Dalinu odbył się trening pokazowy wyselekcjonowanych graczy U-11 (KS Rabę reprezentowali: Mateusz Majka, Michał Chramiec, Paweł Piechnik i  Maksymilian Wałek). Później młodzi futboliści zmierzyli się w grze kontrolnej.

Po nich na murawie zameldowali się starsi gracze - U-13 (tutaj w biało-niebieskiej koszulce pojawili się Jakub Szczepański i Szymon Chramiec) którzy podobniej jak młodsi koledzy rozegrali kilkadziesiąt minut gry kontrolnej pod okiem szkoleniowców Marca i Pacia. Kolejne szkolenie MAMO już za ok.1,5 miesiąca.

źródło:własne/lubelski.pl

05-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Raba - Górnik II Wieliczka, godz.17:30.

05-2018

Ligowy mecz Seniorów Rezerw: Raba II - Hejnał Krzyszkowice.

Raba DobczyceTempo Rzeszotary
Raba Dobczyce   Tempo Rzeszotary