ogółem: 6 211 876

SENIORZY: Ofensywna nawałnica w Ochojnie

• autor: RedakcjaKSR, 2018-05-10 10:02
Arcyciekawe widowisko stworzyły wczoraj ekipy Pasternika i Raby...

Zaległy pojedynek z 14.kolejki był spotkaniem w którym akcji bramkowych było całe mnóstwo. Obie ekipy zmarnowały kilka wyśmienitych okazji strzeleckich - inna sprawa że dobrze między słupkami spisywali się obaj golkiperzy. Zwłaszcza bramkarz Raby, Michał Ruman popisał się w 1.połowie dwoma interwencjami na najwyższym poziomie.

Dwukrotnie oko w oko stawali z nim J.Świątko i J.Guzik ale za każdym razem górą był golkiper z Dobczyc. Jego vis a vis miał zaś furę szczęścia bowiem w 15 min w sukurs przyszła mu poprzeczka - po strzale Ptaka a w 37 min piłkę zmierzającą do pustej już bramki zatrzymał jeden z obrońców.

A jak padły gole? W 7 min futbolówkę głową do siatki skierował Jan Świątko - wykorzystując dobre zagranie z autu. Przed przerwą do remisu doprowadził Bartłomiej Idzi - plasowanym strzałem w dalszy róg.

Po przerwie ofensywna nawałnica nieco ustała, przyszła natomiast ta pogodowa. Obie ekipy chciały ten mecz wygrać i do końca szukały zwycięskiego gola. Pierwsi tej sztuki dokonali gospodarze, którzy w 84 min wyszli na prowadzenie. Znów Rumana pokonał J.Świątko tym razem po błyskawicznej akcji  boczną strefą boiska.

Reims goście z Dobczyc wywalczyli kilka chwil przed końcowym gwizdkiem, kiedy to uderzenie Szczepana Hyżego trafiło w dalszy róg. Już w doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Raby mógł głową zdobyć M.Ziemianin - niestety zabrakło szczęścia...

W najbliższą sobotę - 12 maja - 21.kolejka "okręgówki". Przy Podgórskiej o 17:00 Raba zmierzy się z Wolnymi Kłaj.