SENIORZY: Szybko strzelony gol dużo pomógł

• autor: RedakcjaKSR, 2018-05-06 20:10
W sobotnim pojedynku we Wrząsowicach już po... 35 sekundach gracze Raby cieszyli się z prowadzenia...

Takiego otwarcia w wykonaniu biało-niebieskich nie było już dawno! Premierowa akcja w ofensywie przyniosła gola i to bardzo urodziwego. Po szybko rozegranym rzutu rożnym piłka trafiła przed "16" do Michała Ptaka i ten kropnął na tyle mocno że futbolówka ostemplowała poprzeczkę i wpadła do siatki. Później z biegiem czasu nasza drużyna stworzyła sobie kolejne okazje ale bramkarza gospodarzy nie udało się pokonać.

Miejscowi, którzy przebudzili się w ofensywie w ok.20 min chwilę przed końcem I-połowy doprowadzili do remisu. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Jędrszczyk i piłka po rękach Grandysa trafiła do celu. Początek drugiej połowy znów jednak należał do gości z Dobczyc.

W walce z wychodzącym bramkarzem górą był szarżujący Bartłomiej Idzi i tym samym pomocnik Raby zaliczył swoje premierowe trafienie w lidze w tym sezonie. Dwadzieścia minut przed końcem podopieczni trenera Piotra Żuka trafili do siatki Zielonki po raz trzeci. Tym razem precyzyjnym uderzeniem popisał się Łukasz Ziemianin.

Kilkadziesiąt sekund przed końcem gospodarze zdobyli swojego drugiego gola. Jednak mimo desperackich prób wszelakiego rodzaju wrzutek i dośrodkowań - remisu nie zdołali wywalczyć.

Już w najbliższą środę 9 maja o godz.17:30 ekipa Raby rozegra zaległy mecz wyjazdowy z Pasternikiem Ochojno.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 05.06.2018 -
Zielonka Wrząsowice - Raba Dobczyce 2:3 (1:1)
Jędrszczyk 42, Polański 88 - Ptak 1, Idzi 48, Ł.Ziemianin 71

Sędziował: Maciej Górski (KS Kraków)
Żółte kartki: Ptak, M.Ziemianin, R.Zborowski.

Widzów: 100

Zielonka: Sołtys - Jabłoński, Turcza, Mrowca, Szymski (56 Polański) - Gudz, Pituła (65 Osmola), Jędrszczyk, Guzik - Prorok, Piszczek (75 Orzechowski).
Raba: A.Grandys - Czarnota (46 R.Zborowski), Budyn, Grudzień, Duda (75 R.Hyży) - Ł.Ziemianin, M.Ziemianin, Idzi (72 Kubacki), Ptak - M.Zborowski, Sz.Hyży (87 Starzak).