MŁODZIKI: Szczególny gość na meczu z Dalinem

• autor: RedakcjaKSR, 2018-05-04 20:58
9-letni Tomek był tego dnia najważniejszą osobą na boisku...

Samo spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy Dalinu. Goście od początku zagrali z dużym zaangażowaniem i głównie dzięki dobrej grze w premierowej części meczu wywalczyli komplet punktów. Na nic zdał się pościg gospodarzy i dwa gole Szymona Chramca - tego dnia to Dalin okazał się lepszy.

I-liga młodzików myślenicko-wielicka, 01.05.2018 -
Raba Dobczyce - Dalin Myślenice 2:4 (1:4)
gole: Szymon Chramiec x2

Raba: Paweł Bętkowski -Piotr Bętkowski, Chramiec, Grabowski, J.Szczepański, Zborowski, Świetlik, Stasiak, Kania oraz Sz.Stoch, Seweryn.

Co warte podkreślenia młodzi piłkarze na murawę wyszli w asyście 9-letniego Tomka, który jest chłopcem dotkniętym autyzmem. Każdy człowiek dotknięty autyzmem jest inny, z niepowtarzalną zadziwiającą osobowością. Tomek jak każde dziecko płacze, cieszy się i śmieje. Coś co jednak sprawia że odróżnia go od innych dzieci, to jest sposób w jaki odbiera bodźce dochodzące ze świata. Inaczej przetwarza impulsy, gesty a wielką trudność sprawia mu komunikacja z innymi ludźmi.

Pracuję z Tomkiem już 2 rok i mogę śmiało powiedzieć że tego dnia Tomasz był szczęśliwy. Na jego twarzy widać było uśmiech, którego zawsze Rodzice Tomka wyczekują. Podczas pobytu w K.S. Raba Dobczyce 01.05.2018 r. chłopiec stał się małym – Wielkim człowiekiem.

Z całego serca dziękuję Prezesowi K.S. Raby Dobczyce Tomaszowi Krasek oraz trenerowi Dawidowi Papieżowi za zaangażowanie. Dziękuję również piłkarzom Młodzików, że Tomek mógł przywitać się ze wszystkimi uczestnikami meczu i towarzyszyć piłkarzom przy wejściu na murawę stadionu. Dziękuję również za prezent jaki dostał od Klubu Sportowego.

Dla mnie i dla Tomka zawsze będziecie zwycięzcami.

Katarzyna Bieniek

W czwartkowe popołudnie przy Podgórskiej zagrały drugie zespoły Raby i Pcimianki. Szybko strzelone gole tym razem pomogły biało-niebieskim, którzy okazali się rozegrać dobre zawody i zasłużenie zaksięgować komplet punktów. Warto podkreślić że kolejny z graczy orlików zaliczył gola w starszej kategorii wiekowej - tym razem bowiem do siatki trafił grający świetne zawody - Maksymilian Wałek.

II-Liga młodzików myślenicka, 03.05.2018 -
Raba II Dobczyce - Pcimianka II Pcim 6:3 (4:1)
gole: Chramiec x3, Sz.Stoch, Wałek, Stasiak.

Raba: P.Stasik - Cholewa, Sz.Stoch, K.Stasik, Weszka, Łętocha, K.Stoch, Hyży, Wałek oraz Chramiec, Stasiak, Bieniek, Dudek, Ścibor.