SENIORZY: Nokaut po dwóch kwadransach

• autor: RedakcjaKSR, 2018-04-29 08:53
Szybko stracone gole zadecydowały po porażce pierwszej drużyny Raby z ekipą Gdovii...

Drugie tej wiosny spotkanie z Gdovią ułożyło się wyśmienicie dla biało-zielonych. Ekipa z Gdowa objęła prowadzenie już po...  150 sekundach gry, kiedy to Czajkowski wykorzystał dogranie z bocznej strefy boiska i z 5-7m posłał piłkę do siatki. Po kwadransie gry blisko wyrównania byli gospodarze. Niestety jednak uderzenie Michała Ptaka nie było zbyt dobre i gola zdobyć się nie udało.

W kolejnej akcji padł już gol - tyle tylko że cieszyli się z niego goście. Znów pokazał się Czajkowski i plasowanym strzałem podwyższył na 2:0. Po 30 min jasne stało się natomiast, że tego dnia o punkty Rabie będzie bardzo ciężko. Znów szybki kontratak rywali i po raz trzeci Ruman musiał sięgać do siatki po futbolówkę, którą umieścił tam Wołek.

Tuż przed zejściem do szatni gospodarze mogli wrócić do gry. Nic z tego jednak nie wynikło, bowiem strzały Kubackiego i Dudka nie znalazły drogi do celu. Drugą połowę Raba zaczęła z animuszem w ofensywie ale długo nie mogła przebić się przez szczelną defensywę gości. Udało się to wreszcie w 68 min kiedy to Arkadiusz Dudek popisał się ładnym strzałem w dalszy róg bramki Woźniaka.

Niestety jednak był to koniec pozytywnych poczynań ze strony tego gracza, bowiem wkrótce potem musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. W samej końcówce goście znów zaprezentowali już swoją "firmową" akcję i po błyskawicznej kontrze trafili na 4:1.

W 20.kolejce Raba zmierzy się w delegacji z Zielonką Wrząsowice. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 5 maja o godz.17:30.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 28.04.2018 -

Raba Dobczyce - Gdovia Gdów 1:4

Dudek 68 - Czajkowski 3,17, Wołek 31, Pieprzyk 88

Sędziował: Jarosław Kuźniar (Ks Kraków)
Żółte kartki: R.Zborowski, Dudek (x2), Idzi, Czarnota, Ł.Ziemianin, Ruman - Rynduch, Ciężarek, Gawlik
Czerwona kartka: Dudek 73 (za dwie żółte)
Widzów: 150

Raba: Ruman - R.Zborowski (46. Czarnota), Budyn, Grudzień, Ł.Ziemianin - Duda (46. M.Zborowski), Idzi (70. Starzak), Sz.Hyży, Ptak (89. Błaszczyk) - Dudek, Kubacki (80. R.Hyży).
Gdovia: Woźniak - Małek (70. Nowak), Dubiel, Kapusta, Szostak - Ciężarek, Rynduch, Kasprzyk (46. Gawlik), Czajkowski (86. Kulma) - Wołek (46. Noga), Kwieciński (82 . Pieprzyk).