SENIORZY: Hattrick Dudka, Karpaty pokonane!

• autor: RedakcjaKSR, 2018-04-15 09:09
Zła seria przerwana! Zespół Raby ograł ekipę z Sieprawia aż 4:1 (1:1)...

Sobotnie spotkanie było arcyważne dla obu ekip. Obie bowiem wiosną nie zaksięgowały jeszcze zwycięstwa, stąd też każdy chciał przerwać złą passę. Od początku spotkania stroną przeważającą w tych zawodach byli gospodarze. Długo jednak nic z tego nie wynikało, bowiem strzały Dudka czy Idziego nie trafiały do celu.

Impas strzelecki przełamany został dopiero po dwóch kwadransach gry. Wówczas wspomniany Dudek uciekł defensywie Karpat i w sytuacji sam na sam pokonał Pitalę. Zmarnowane okazje przez gospodarzy zemściły się w 44 min. Wtedy to gola wyrównującego zanotował Mieszczak, który Rumana zaskoczył mocnym strzałem z rzutu wolnego z ok.17-18m.

Drugą połowę gracze z Dobczyc również zaczęli ofensywnie i to przyniosło efekt szybciej niż w pierwszej części gry. W 61 min w polu karnym obrońców z Sieprawia wymanewrował Ptak i strzałem w dalszy róg zdobył prowadzenie dla drużyny Piotra Żuka. Kiedy gospodarzom grało się już spokojniej przyszły kolejne gole!

Najpierw w 79 min w polu karnym Szczepana Hyżego faulował golkiper Karpat i arbiter zarządził karnego. Ze stojącej piłki nie pomylił się Dudek. Ten sam zawodnik niemal w ostatniej akcji meczu popisał się przepięknym strzałem z ok.25-30 m po którym piłka wylądowała niemal w okienku bramki gości. Gol stadiony świata!

Kilka chwil później rozjemca zakończył spotkanie, które zasłużenie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. W 18.kolejce spotkań Klasy Okręgowej zespół Raby zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek, Gościbią Sułkowice. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 21 kwietnia o godz.17:00.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 14.04.2018 -
Raba Dobczyce - Karpaty Siepraw 4:1 (1:1)
Arkadiusz Dudek 32, 79 (k), 90, Michał Ptak 61 - Marcin Mieszczak 43

Sędziowali: Filip Magiera oraz Krzysztof Cienkosz i Bartłomiej Bała (KS Myślenice).
Żółte kartki: Dudek, Grudzień, Idzi - Pabian, Oramus.
Widzów: 120

Raba: Ruman - R.Zborowski, Grudzień, Budyn, Ł.Ziemianin (77 R.Hyży) - Ptak, Idzi, M.Ziemianin, Kubacki (64 Duda) - Dudek, Sz.Hyży (80 Starzak).

Karpaty: Pitala- Szot, T.Szablowski, Wiechniak (65 Stańko), A.Szablowski - Machowski, Sołtys, Oramus (70 W.Matoga), Pabian - Mieszczak, Prusak.

Raba DobczyceOrzeł Myślenice
Raba Dobczyce 2:0 Orzeł Myślenice