ogółem: 6 210 868

SENIORZY: Niedziela pogromów

• autor: RedakcjaKSR, 2018-04-09 07:33
Zupełnie nie powiodły się dwa spotkania seniorskie rozgrywane w niedzielne popołudnie....

Na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce pierwszy zespół rywalizował z LKS-em Mogilany. Podopieczni trenera Piotra Żuka nie będą najlepiej wspominali tej wyprawy do Wieliczki, bowiem nominalni gospodarze okazali się okrutnie skutecznie i zdemolowali nasz zespół aż 5:0!

Kto wie jednak jak potoczyłyby się losy tych zawodów, gdyby przy stanie 2:0 w 30 min piłka po strzale Dudka nie trafiła w słupek a do siatki. A tak Mogilany przeprowadziły szybką akcję po której Chachlowski trafił na 3:0. Przed przerwą ukraiński snajper, Pishchevskyi podwyższył na 4:0 a po zmianie stron atakująca ekipa z Dobczyc nie była w stanie wbić honorowej bramki, co więcej w końcówce straciła jeszcze jedną...

Spotkanie to niestety okazało się... podwójną porażką Raby, bowiem obie ekipy oprócz walki o ligowe punkty stoczyły także bój o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski PPN Myślenice. Tym samym do dalszych gier awansowali zawodnicy z Moglian a nasza drużyna nie obroni Pucharu wywalczonego przed rokiem.

W 17.kolejce przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Karpat Siepraw. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 14 kwietnia o godz.16:00 na boisku w Dobczycach.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 08.04.2018-
LKS Mogilany - Raba Dobczyce 5:0 (4:0)
Frasik 25, Pishchevskyi 35, 45+1, Chachlowski 40, Kiebuła 86

Sędziował: Tomasz Żelazny (KS Kraków)
Żółte kartki: Suder - Czarnota, Budyn.
Widzów: 80

LKS Mogilany: Najder - Karski, Chachlowski (77 Przesławski), Pishchevskyi, Bartosz, Mielcarek, Bobek (70 Baran), Targosz (60 Kurleto), Wojtaczka (60 Kiebuła), Frasik (60 Suder), Jagła.
Raba: Ruman - R.Zborowski, Budyn, Piwowarczyk, Duda (60 Czarnota) - R.Hyży (60 Kubacki), Sz.Hyży, M.Zborowski, Ptak (83 Starzak), Ł.Ziemianin (73 Kubiński) - Dudek.

Wczoraj również po zimowej przerwie swoje wiosenne boje w B-klasie zainaugurowała Raba II. Dwójki niestety również nie miały swojego dnia i uległy w Raciechowicach drużynie Grodziska 5:1. Jedyną bramkę dla gości z Dobczyc zdobył przed przerwą Maciej Ślęczka.

W ekipie z Dobczyc debiut zaliczył Paweł Stoch, który powrócił do gry do paru latach przerwy. Następny pojedynek Raby II w niedzielę 15 kwietnia o 17:00 przy Podgórskiej. Wtedy to rywalem biało-niebieskich będzie Dukla Bysina.