SENIORZY: Bez powodzenia w delegacji

• autor: RedakcjaKSR, 2018-04-05 20:51
Nie udało się wywalczyć punktów ekipie Raby w wyjazdowej potyczce z Gdovią...

Zaległe spotkanie 6.kolejki rundy jesiennej udało się rozegrać dopiero w... kwietniu. Wcześniej bowiem na drodze do rywalizacji stawały warunki pogodowe lub zły stan murawy. Tym razem pogoda dopisała - co uwidoczniło się na trybunach - a płyta boiska prezentowała się na pewno zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście dni temu.

Gospodarze tego pojedynku przystąpili do gry mocno zmobilizowani co już od początku było widać w ich poczynaniach. Pierwsze 15 min zawodów to jednak typowa ligowa walka. Później z czasem do swoich okazji zaczęli dochodzić miejscowi i w 24 min objęli prowadzenie.

Dobrze dysponowany tego dnia Kwieciński uciekł defensywie Raby i nie marnując okazji pokonał Rumana. Później tego samego mogli dokonać jeszcze Ciężarek - strzał z wolnego - oraz Czajkowski - uderzenie z bliska - ale w obu przypadkach golkiper Raby nie dał się pokonać.

Zmarnowane okazje Gdovii zemściły się w 43 min. Wówczas to dwójkową akcje Dudek - Sz.Hyży wykończył plasowanym strzałem ten drugi i było 1:1. Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 1:2 lecz strzał z bliska Michała Ptak skutecznie wyłapał bramkarz gospodarzy.

Zmiana stron nie zmieniła zbytnio boiskowych poczynań. Znów swoich szans szukali miejscowi - czyniąc to głównie po stałych fragmentach gry tj.rzutach rożnych i wolnych. Jeden z nich przyniósł zamierzony efekt.

Kwadrans przed końcem z 25 m futbolówkę w pole karne posłał Kapusta ta po drodze odbiła się jeszcze od nogi któregoś z graczy i trafiła do zawodika Gdovii. Ten nie zmarnował prezentu i z 8-10 m pokonał Rumana.

W końcówce nasza drużyna szukała bramki dającej remis lecz tego dnia więcej goli nie udało się zdobyć, stad też komplet punktów pozostał w udziale miejscowych.

Najbliższym rywalem zespołu z Dobczyc będzie ekipa LKS-u Mogilany. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedziele 8 kwietnia o godz.17:00 na sztucznej murawie w Wieliczce.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 04.04.2018 -
Gdovia Gdów - Raba Dobczyce 2:1 (1:1)
Bartosz Kwieciński 24, Mieszko Dubiel 76 - Szczepan Hyży 43

Sędziował: Maciej Koster (KS Kraków)
Żółte kartki: Kwieciński, Małek - M.Ziemianin, Idzi, Grudzień.
Widzów: 150

Gdovia: Woźniak - Dubiel, P.Kasprzyk, Kapusta, Małek (65 Szostak) - Gawlik (46 Wołek), Ciężarek (80 K.Kasprzyk), Rynduch, Czajkowski, Noga - Kwieciński
Raba: Ruman - R.Zborowski, Budyn, Grudzień, Ł.Ziemianin - R.Hyży (70 Duda), M.Ziemianin, Idzi (55 Piwowarczyk), Ptak - Sz.Hyży, Dudek