SENIORZY: System VAR na meczach Okręgówki!

• autor: RedakcjaKSR, 2018-04-01 12:00
Wszyscy wiemy jak kontrowersyjne bywają decyzje rozjemców piłkarskich na meczach niższych klas rozgrywkowych...

"Panie Sędzio przecież tam k....a był spalony", "Panie Sędzio ale faulu nie było tutaj" i wiele innych tego typu haseł słyszymy na boiskach piłkarskich nie tylko na meczach Ekstraklasy ale także ligach amatorskich - regionalnych. Naprzeciw tego typu problemom wyszedł Polski Związek Piłki Nożnej, który zdecydował że od najbliższej kolejki we WSZYSTKICH KLASACH OKRĘGOWYCH będzie obecny system VAR.

Mimo iż zakup tego typu sprzętu i specjalnych wozów do tanich nie należy, to jednak włodarze z Warszawy znaleźli hojnego sponsora, który wespół z lokalnymi Związkami sfinansują kupno potrzebnych urządzeń. Zadaniem poszczególnych klubów do których przyjedzie wóz z VAR-em będzie przygotowanie tylko odpowiedniego miejsca parkingowego i dobrej lokalizacji tuż przy obiekcie.

VAR sprawdza się już na boiskach Lotto Ekstraklasy gdzie już wielokrotnie okazywał się pomocny - m.in przy ocenie zaliczanych goli czy też błędnej ewidencji zawodnika.

Więcej o systemie VAR - można przeczytać TUTAJ - kliknij.

Tak więc już od najbliższej ligowej kolejki w Klasie Okręgowej pojawi wspomniany system. W środę 4 kwietnia kiedy to Raba zmierzy się na wyjeździe z Gdovią jeszcze owego wozu nie zobaczymy, lecz już w niedzielę 8 kwietnia w Wieliczce - kiedy to biało-niebiescy zagrają w LKS-em Mogilany VAR ma być już obecny!