SENIORZY: Szybki koniec przygody z Futsalimą

• autor: RedakcjaKSR, 2018-01-13 09:12
Zupełnie nie udał się piątkowy wyjazd do Limanowej...

VII edycja otwartych mistrzostw Limanowej w futsalu nie będzie dobrze wspominana przez graczy Raby. Biało-niebiescy, dla których był to debiutancki występ w tym turnieju, odpadli w fazie grupowej. Nasza ekipa trafiła do silnej gr.A w której rywalizowały takie teamy jak: Ekonom, FB Wojtas i Emiter a także nasza drużyna.

Pierwszy mecz turnieju dla graczy z Dobczyc był łatwą przeprawą. Podopieczni trenera Piotra Żuka bez większych problemów pokonali Emiter 5:1, a skutecznością błysnął Arkadiusz Dudek, notując hattricka.
 Drugie starcie biało-niebieskich to rywalizacja z Ekonomem. Młodzi gracze z Zespołu Szkół z Limanowej mieli piorunujący początek zawodów i po 6 min gry było 3:0. Później jednak Raba wróciła do gry głownie za sprawą skutecznych strzałów Dudka i zrobiło się 3:3.

Niestety - trzeba to nadmienić - później do gry weszli sędziowie i .. zaczęło się! Kilkadziesiąt sekund przed końcem Ekonom trafił po raz czwarty - niestety jednak gol ten absolutnie nie powinien być uznany, bowiem wcześniej futbolówka wyszła na aut. Decyzja rozjemców zupełnie podcięła skrzydła naszej ekipie i później było już tylko gorzej.

Ostatnie starcie w fazie grupowej skojarzyło Rabę z FB Wojtas. Obrońca mistrzowskiego tytułu z roku poprzedniego również przegrał z Ekonomem i wygrał z Emiterem, stąd też stawką tego meczu był awans do kolejnej części turnieju.

Mecz ten zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze Wojtasa, którzy wygrali 3:0. Szkoda straconych okazji przy stanie 0:0 i 1:0 bo gdyby wówczas udało się trafić to mecz mógłby się inaczej potoczyć. Tym samym nasza drużyna pożegnała się z turniejem, bowiem tylko dwie ekipy z każdej grupy przechodzą do fazy finałowej.

Wyniki gr.A:
Emiter - Raba Dobczyce 1:5

gole: Dudek x3, Piwowarczyk, Budyn

Raba Dobczyce - Ekonom 3:4
gole: Dudek x2, R.Zborowski

FB Wojtas - Raba Dobczyce 3:0

Raba: Ruman - Idzi, Ł.Ziemianin, Dudek, Piwowarczyk, R.Zborowski, Budyn.

Tabela gr.A
1. Ekonom 9pkt 10-4