Puchar Burmistrza w rękach zawodników Raby (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2018-01-09 17:07
W miniony weekend rozegrano jubileuszową 15 edycję Halowego Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce...

Tym razem organizatorzy tej sportowej imprezy czyli LKS Dziecanovia Dziekanowice zdecydowali się na dość istotne zmiany. Zrezygnowano bowiem z jednodniowego turnieju juniorów a w zamian za to stworzono system rozgrywek dwudniowy, w których na hali RCOS w Dobczycach walczyli kolejno Skrzaty, Żaki, Orliki i Młodziki.

W sobotnie, świąteczne przedpołudnie na parkiecie pojawili się najmłodsi adepci futbolu, chłopcy na co dzień trenujący w sekcjach Skrzatów. W rozgrywkach w których nie prowadzono żadnych klasyfikacji wystąpili zawodnicy klubów z Wieliczki (AP), Dziekanowic (Dziecanovia) i Dobczyc (Raba). Każdy z młodych futbolistów zaliczył sporo grania a co ważne boiska były tak przygotowane że goli było co niemiara!

Po sportowych zawodach każdy z małych piłkarzy otrzymał pamiątkowy medal a także ciepły posiłek od organizatorów.

Turniej Skrzatów:
Drużyny które wzięły udział: AP Wieliczka, Dziecanovia Dziekanowice, Raba.
Zespół Raby w składzie: Miłosz Jaśkiewicz, Mateusz Stasik, Kacper Feliks, Maciej Szot, Gabriel Maniecki.

Po zakończeniu pojedynków w Skrzatach na hali zameldowali się nieco starsi chłopcy - Żaki. Ci już grali na nieco większe bramki i na większych boiskach przez co mecze były bardzo zacięte i emocjonujące. Zespół z Dobczyc w fazie grupowej rywalizował z Gwarkiem Wieliczka, Toporem Tenczyn i drugą ekipą AF Ochojno.

fot.Krzysztof Hodurek.

Każdy w tych meczów zakończył się zwycięsko dla podopiecznych trenera Piotra Żuka, stąd też młodzi biało-niebiescy awansowali do wielkiego finału! Tam ich przeciwnikiem była pierwsza drużyna AF Ochojno. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem, stąd też o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne! W nich szczęście dopisało graczom Raby, którzy wygrali 2:1.

fot.Krzysztof Hodurek.

Pamiątkowe medale dla naszej ekipy wręczył obecny tego dnia na turnieju, kapitan Wisły Kraków, Arkadiusz Głowacki.

Turniej Żaków - wyniki:
Raba - Gwarek Wieliczka 5:1
Raba - Topór Tenczyn 4:1
Raba - AF Ochojno II 7:0

Finał:
Raba - AF Ochojno 2:2 k.2-1

Zespół Raby grał w składzie: Patryk Nowak, Adrian Żuk, Tomasz Serafin, Radosław Krasek, Rafał Leśniak, Jakub Wojtan, Jakub Surówka, Mateusz Molendys, Błażej Hodurek.

fot.Krzysztof Hodurek.

Niedziela rozpoczęła się od zmagań chłopców w kat.Orliki. Tutaj system gry był ligowy - każda ekipa mierzyła się z każdym - co na koniec dawało tabele. Turniej Orlików jak burza przeszli chłopcy z Raby, którzy w czterech meczach zanotowali komplet zwycięstw i co warte podkreślenia (!) nie stracili ani jednej bramki. Wielkie brawa dla chłopaków za kapitalny występ!

Tym razem puchar i medale do graczy Raby powędrowały z rąk Prezesa LKS Dziecanovia, pana Romana Miękiny.

Turniej Orlików - wyniki:
Raba - Hutnik Kraków 5:0
AP Wieliczka - Raba 0:4
Gwarek Wieliczka - Raba 0:6
Dziecanovia Dziekanowice - Raba 0:6

Końcowa klasyfikacja: 1. Raba 2. AP Wieliczka 3. Hutnik Kraków 4. Dziecanovia 5. Gwarek Wieliczka
Zespół Raby grał w składzie: Dudzik, Hałatek, Piechnik, Majka, Woźniak, Szczepański, Janeczek, Burkat, Wałek, Żak, Baran.

Jako ostatni do walki o Puchar Burmistrza stanęli zawodnicy z Młodzików. W tej kategorii walka toczyła się w dwóch grupach, w każdej rywalizowała ekipa Raby. Pierwszy zespół zanotował zwycięstwo i remis co dało prawo gry w finale. Dwójki niestety nie zaliczyły tego dnia do udanych, bowiem dwie porażki w meczach grupowych i jednej pucharowej, sprawiły że Raba II zakończyła zmagania na 6.miejscu.

W finale turnieju Raba I mierzyła się z Futbolem Brzączowice. Po 20 min gry mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 3:0. Tym razem puchar z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, pana Pawła Machnickiego odebrał kapitan Raby, Jakub Szczepański.

Turniej Młodzików:
Futbol Brzączowice - Raba II 8:1
Górnik Wieliczka - Raba II 4:1
Raba II - Dziecanovia Dziekanowice 1:3

Dziecanovia - Raba I 0:4
Górnik II - Raba I 3:3

Mecz finałowy: Raba I - Futbol Brzączowice 3:0

Raba I: Paweł Bętkowski, Piotr Bętkowski, Chramiec, Świetlik, Grabowski, Kania, Sz.Stoch, Góra, Seweryn, Szczepański.
Raba II: K.Stoch, Zborowski, Stasiak, K.Hyży, Dudek, Łętocha, Bieniek, Weszka, K.Stasik, A.Hyży, P.Stasik, Cholewa.

10-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Jordan Sum Zakliczyn - Raba II, godz.17:00.

10-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Raba - Piast Łapanów, godz.11:00.

Ligowy mecz Seniorów: Orzeł Myślenice - Raba, godz.15:00.

Ligowy mecz Seniorów Rezerw: Gościbia II Sułkowice - Raba II, godz.16:00.

10-2018

Ligowy mecz Juniorów: Raba - Orzeł Myślenice, godz.11:00.

Ligowy mecz Młodzików: Raba - Nadwiślanka Nowe Brzesko, godz.15:00.

Orzeł MyśleniceRaba Dobczyce
Orzeł Myślenice   Raba Dobczyce