TRAMPKARZE: Wewnętrzny bój o turniejowe podium (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2017-12-29 19:42
Dwie nasze drużyny wystartowały w czwartek w Świątecznym Turnieju Halowym w Bochni...

Na starcie piłkarskiej imprezy zameldowało się osiem ekip. Trzy z nich to gospodarze: MOSiR Bochnia I, II i III, dwie ekipy Raby oraz Szreniawa Nowy Wiśnicz, KS Trzciana 2000 i Promień Mikluszowice. Na co dzień nasze drużyny nie rywalizują z tymi drużynami, więc ciężko było wskazać faworytów poszczególnych potyczek.

Na początek fazy grupowej "starsza" Raba podejmowała "dwójki" MOSiR-u. Po zaciętym meczu górą byli gracze z Dobczyc, którzy zwyciężyli 2:1. Inauguracyjny mecz dla "młodszych" nie potoczył się szczęśliwie. Nasza ekipa dwukrotnie prowadziła i miała przewagę w ataku, lecz rywale z Mikluszowic grali ambitnie i w końcówce trafili na 2:2.

Później przyszły dwa efektowne zwycięstwa: Raba I pokonała Szreniawę 3:0 zaś dwójka rozgromiła trzecią drużyną z Bochni aż 7:0! Ostatnie mecze miały decydować o końcowej pozycji w grupie. Niestety oba te pojedynki okazały się być pechowe, bowiem młodsi ulegli MOSiR-owi 0:1 natomiast starsi nie sprostali Trzcianie przegrywając aż 0:4.

Po podliczeniu punktów okazało się że obie nasze ekipy zajęły drugie miejsce w grupie co wg regulaminu dawało prawo gry o 3.miejsce w turnieju. Tak więc w wewnętrznym starciu zmierzyli się gracze obu naszych ekip. Po kwadransie gry odnotowano remis 2:2 więc o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonali chłopcy z rocznika 2004 i to oni wywalczyli trzecią pozycję w całym turnieju! Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Trzciany, która w finale pokonała gospodarzy z MOSiR-u.

Na zakończenie zmagań puchary i dyplomy z rąk organizatorów odebrali kapitanowie drużyn. Wśród wyróżnionych pojawił się golkiper Raby II, Konrad Kachel, który nagrodzony został statuetką Najlepszego Bramkarza Turnieju.

Zobacz zdjęcia z turnieju - Kliknij.

Wyniki meczów - faza grupowa:

Gr.B
MOSiR II Bochnia - Raba ('03) 1:2

gole: Kamil Ładyga, Krystian Ładyga

Raba ('03) - WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 3:0
gole: Krystian Ładyga, Kamil Ładyga, Krystian Flak

KS Trzciana 2000 - Raba ('03) 4:0

Gr.A
Raba ('04) - Promień Mikluszowice 2:2

gole: Kacper Woźniak, Dominik Brewczyński

MOSiR III Bochnia - Raba ('04) 0:7
gole: Kacper Woźniak x2, Bartłomiej Masełko, Kacper Masełko, Dominik Brewczyński, Mateusz Łacny, Adam Soboń.

MOSiR I Bochnia - Raba ('04) 1:0

Mecz o 3. miejsce:
Raba Dobczyce ('03) - Raba Dobczyce ('04) 2:2 k.2-3
gole: Kacper Masełko, Damian Gubała - Krystian Ładyga x2

Raba 03: Kacper Kęsek - Kamil Ładyga, Krystian Ładyga, Bartosz Kica, Krystian Flak, Mateusz Kuc, Bartłomiej Budyn, Karol Mistarz, Kornel Woźniak.
Raba 04: Konrad Kachel - Damian Gubała, Kacper Masełko, Bartłomiej Masełko, Dominik Brewczyński, Mateusz Łacny, Adam Soboń, Kacper Woźniak, Kacper Kania.

Najlepszy bramkarz Turnieju: Konrad Kachel (Raba '04)

Końcowa Klasyfikacja:
1. KS Trzciana 2000