TRAMPKARZE 2003: Pierwsza część sezonu na ligowym podium

• autor: RedakcjaKSR, 2017-12-26 19:18
Dobiegła końca premierowa odsłona sezonu 2017/2018 w rozgrywkach I-Ligi myślenicko-wielickiej...

Po dość niespodziewanej, letniej reorganizacji rozgrywek pierwszy zespół trampkarzy Raby "wylądował" w I-lidze myślenicko - wielickiej. Wraz z początkiem nowego sezonu stery szkoleniowca w tej ekipie objął nowy trener, Grzegorz Turcza. Prowadzona przez niego ekipa jesienią spisała się bardzo dobrze, kończąc zmagania na 3.pozycji w tabeli.

- Przejmując drużynę wiedziałem, że była dobrze prowadzona przez mojego poprzednika (Dawida Sudra ) a te cztery miesiące, które przepracowałem z tą ekipą tylko mnie w tym utwierdziły. Rezultat jaki osiągnęliśmy to również efekt jego kilkuletniej pracy z tymi chłopcami - rozpoczął podsumowanie trener Grzegorz Turcza.

- Powiem szczerze, że jedyną rzeczą która mnie martwiła od pierwszych zajęć to frekwencja na treningach, która była daleka od tego jakiej oczekuję. Na szczęście udało się to w krótkim czasie wyprowadzić na właściwe tory i w tej chwili jest to poziom poniżej którego już mam nadzieję nie będziemy schodzić. Szybko znaleźliśmy wspólny język z chłopcami, którzy zrozumieli, że tylko systematyczny trening może rozwinąć drużynę oraz każdego z nich indywidualnie - analizuje szkoleniowiec.

- Fakt, trzecie miejsce to dobry rezultat ,ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o miejsce premiowane awansem. Cieszy mnie bardzo, że z takimi drużynami jak Pcimianka czy Górnik Wieliczka potrafiliśmy grać jak równy z równym i pokazaliśmy ciekawą kombinacyjną piłkę oraz, że nie boimy się teoretycznie mocniejszych rywali.

W rundzie jesiennej poważne kontuzje wyeliminowały z gry Kacpra Kęska oraz Filipa Kanię. Wiosna powinni być już do dyspozycji co mnie bardzo cieszy ponieważ są to zawodnicy, którzy wniosą dużo jakości do drużyny. Przed nami dłuższa przerwa od rozgrywek. Zamierzamy ten czas dobrze wykorzystać na poprawę naszej gry w każdym aspekcie. Wierzę, że na wiosnę drużyna pokaże jeszcze skuteczniejszą grę co przełoży się na jeszcze lepszy wynik sportowy - podsumował trener Turcza.

Jesienią w rozgrywkach zespół Raby brylował jeśli chodzi o grę w ofensywie. Chłopcy z Dobczyc piłkę do siatki rywali wbili aż 54 razy co było drugim rezultatem w całej lidze!

- Myślę, że ten potencjał bierze się między innymi z tego iż mamy w drużynie wielu zawodników o inklinacjach do gry ofensywnej. Nie ukrywam, że bardzo dużo również pracowaliśmy nad poprawą skuteczności i te gole to nie dzieło przypadku.
Chłopcy nie grali egoistycznie i zawsze szukali rozwiązań które przede wszystkim przyniosą korzyść dla drużyny. Udało nam się strzelić kilka bramek po ciekawie rozegranym stałym fragmencie gry, ale tutaj wciąż musimy wiele pracować aby poprawić ten element.

Do początku piłkarskiej wiosny jeszcze bardzo dużo czasu. Za nim zabrzmi pierwszy gwizdek drugiej części sezonu trzeba solidnie przepracować okres zimowy.

- W grudniu pomiędzy świętami zagramy w turnieju halowym w Bochni. Z początkiem stycznia natomiast wracamy do treningów. Trenować będziemy dwa razy w tygodniu na orliku w Dobczycach. Pracujemy nad tym aby drużyna miała możliwość sprawdzenia się w grach kontrolnych z drużynami małopolskiej ligi trampkarzy.

Na dziś potwierdzone są mecz kontrolne z MOSiR-em Bochnia, Orłem Myślenice oraz Garbarnia Kraków.

04-2018

Ligowy mecz Trampkarzy: Trójka Myślenice - Raba II, godz.17:00, sztuczne boisko w Myślenicach.

04-2018

Ligowy mecz Młodzików: FA Tokarnia - Raba II, godz.16:00.

04-2018

Ligowy mecz Seniorów: Raba - Gdovia Gdów, godz.17:00.

Ligowy mecz Trampkarzy: Raba - Pcimianka Pcim, godz.11:00.

04-2018

Ligowy mecz Seniorów Rezerw: Raba II - Wicher Stróża, godz.17:00.

Ligowy mecz Juniorów: Grodzisko Raciechowice - Raba, godz.11:00.

Ligowy mecz Młodzików: Szkoła Futbolu Staniątki - Raba, godz.10:00.

Raba DobczyceGdovia Gdów
Raba Dobczyce   Gdovia Gdów