Jubileuszowe - 30 Wigilijne granie w Dobczycach!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-12-24 20:17
Lata mijają; zmieniają się zawodnicy, zmieniają się trenerzy ale tradycja pozostaje ta sama...

W wielu klubach do tradycji należą mecze noworoczne, w innych sylwestrowe. W Rabie Dobczyce piłkarze grają w dzień Wigilii Bożego Narodzenia.

Już po raz 30 zawodnicy seniorskiej Raby spotkali się w dzień Wigilii Bożego Narodzenia aby wspólnie razem zmierzyć się na zielonej murawie. Pomysłodawcą tego typu świętowania, które zapoczątkowano w 1987 roku był ówczesny szkoleniowiec klubu z Dobczyc, Krzysztof Czyż. W Jego zamyśle było zintegrowanie w ten sposób całej drużyny, co rzeczywiście przyniosło zamierzony efekt!

Wzorem lat poprzednich Wigilijne granie odbyło się na dobczyckim orliku i miało charakter mini - turnieju. Tym razem wśród trzech 7-osobowych ekip triumfował zespół w składzie: Adrian Grandys - Krzysztof Budyn, Michał Ptak, Filip Błaszczyk, Bartłomiej Czarnota, Szczepan Hyży oraz Bartłomiej Krawczyk.

Po boiskowych zmaganiach piłkarze wraz z Zarządem klubu usiedli do wigilijnego stołu, łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia świąteczne.

Wraz z początkiem Nowego Roku ruszą natomiast przygotowania drużyny trenera Piotra Żuka do rundy wiosennej w Klasie Okręgowej. Zespół Raby trenował będzie na dobczyckim orliku oraz w terenie. W połowie stycznia biało-niebiescy wystąpią w halowym turnieju Futsalima w Limanowej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w planach są również mecze sparingowe z Iskrą Krzęcin, Sokołem Przytkowice, Borkiem Kraków, Wieliczanką, Dziecanovią oraz Wiślanami II Jaśkowice. Na początku marca natomiast dobczycką drużynę czeka mecz II rundy Pucharu Polski PPN Myślenice, gdzie rywalem będzie Rokita Kornatka.

Raba DobczyceOrzeł Myślenice
Raba Dobczyce 2:0 Orzeł Myślenice