MŁODZIKI: I-liga na finiszu, dwójki na podium!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-11-09 07:58
Powoli dobiegają końca rozgrywki w myślenicko-wielickiej lidze. Zmagania zakończyła natomiast III-liga myślenicka...

Pierwsza drużyna naszych młodzików, walcząca na I-Ligowym froncie w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania. W minioną niedzielę podopieczni trenera Dawida Papieża mierzyli się w Myślenicach z tamtejszym Orłem. Zupełnie przespana 1.połowa tego pojedynku okazała się opłakana w skutkach, bowiem w tym czasie gospodarze wbili naszej ekipie aż 4 gole - nie tracąc przy tym żadnej. Niestety zawiodła zupełnie skuteczność w tym fragmencie gry.

Dużo lepiej było w drugiej połowie gdzie ekipa z Dobczyc ruszyła do odrabiania strat i po trafieniach Gubały i Zborowskiego zrobiło się 4:2. Niestety do osiągnięcia pozytywnego rezultatu zabrakło kilkanaście minut - niemniej jednak za postawę w drugiej połowie chłopakom należą się duże brawa!

Pozytywny występ w drugiej części gry z Orłem przełożył się na mecz z ligowym outsiderem, Pogórzem Gdów. Tam nasi chłopcy już po premierowej części gry mieli zwycięstwo "w kieszeni" prowadząc 3:0. Co prawda po zmianie stron gospodarze trafili gola ale biało-niebiescy odpowiedzieli dwoma i mecz zakończył się efektownym 5:1 dla Raby.

Warto odnotować również, że w końcówce tych zawodów kapitalnie w bramce Raby spisał się Filip Góra (na zdjęciu powyżej), który obronił rzut karny wykonywany przez jednego z miejscowych graczy! Na listę strzelców natomiast w tym meczu wpisali się: Grabowski, Kania, Zborowski, Bieniek oraz Chramiec.

W najbliższą niedzielę 12.11 o godz.10:30 ekipa Raby I rozegra ostatni w tym roku mecz ligowy. Na boisku przy Podgórskiej zmierzy się z Górnikiem Wieliczka. Początek tego meczu o godz.10:30.

Swoje zmagania w III-lidze myślenickiej zakończyła nasza druga drużyna. Udana końcówka rundy zaprocentowała awansem na 3.pozycję w ligowej tabeli. Raba II w siedmiu meczach zanotowała 5 zwycięstw i 2 porażki. Bilans bramkowy "na plus" 27 strzelonych; 21 straconych.

Najwięcej goli zaliczył Szymon Chramiec - 4. Tuż za nim z 3 trafieniami, Karol Zborowski. Po dwa gole zanotowali: Jakub Bieniek, Karol Weszka, Michał Cholewa, Jakub Stasiak. Po jednym trafieniu zaliczyli: Piotr Bętkowski, Patryk Łętocha, Kamil Stasik, Karol Hyży, Igor Kania, Piotr Stasik, Szymon Stoch oraz Daniel Żuławiński.

Poniżej końcowa tabela III-ligi myślenickiej Młodzików:

I-Liga Myślenicko-wielicka, 05.11.2017 -
Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 4:2 (4:0)
gole: Karol Zborowski, Mateusz Gubała

Raba: Góra, Paweł Bętkowski - Seweryn, Stoch, Grabowski, Stasiak, Szczepański, Chramiec, Zborowski, Bieniek, Gubała.

I-Liga myślenicko-wielicka, 08.11.2017 -
Pogórze Gdów - Raba Dobczyce 1:5 (0:3)
gole: Aleks Grabowski, Igor Kania, Szymon Chramiec, Jakub Bieniek, Karol Zborowski.

Raba: Paweł Bętkowski, Góra - Seweryn, Sz.Stoch, Bieniek, Szczepański, Stasiak, Chramiec, Piotr Bętkowski, Kania oraz Żuławiński, Zborowski.