SENIORZY: Fura emocji do samego końca

• autor: RedakcjaKSR, 2017-11-04 20:34
Zła seria przełamana! Po dramatycznej końcówce ekipa Raby pokonała w delegacji zespół Radziszowianki...

Na grząskiej murawie od początku zawodów dominowała walka. Całą masę pojedynków stoczyli w środkowej strefie gracze obu ekip a prym w tych poczynaniach wiodła para: Okarmus - M.Ziemianin. Bramkowych okazji w pierwszych dwóch kwadransach nie było za wiele.

Wreszcie jako pierwsi postraszyli gospodarze ale strzał jednego z graczy miejscowych nie zaskoczył Rumana. W odpowiedzi celował Dudek ale jego próba nie dobiła do celu. Wreszcie w 40 min gospodarze objęli prowadzenie. Z bocznej strefy boiska w pole karne wbiegł Niechaj i tam już upadając - w zasadzie leżąc na ziemi - oddał strzał który zaskoczył bramkarza Raby i było 1:0. Dosłownie 120 sekund później powinien być remis. Oko w oko z Maślakiem stanął Dudek ale górą w tym starciu był golkiper Radziszowianki.

Druga połowa to mozolne szukanie przez drużynę z Dobczyc bramki dającej remis. Determinacja z jaką atakowali podopieczni trenera Żuka przyniosła efekt w w 71 min kiedy to z bliska piłkę do siatki gospodarzy skierował Damian Piwowarczyk. Niestety dla biało-niebieskich szybko gospodarze trafili po raz drugi. Tym razem perfekcyjnie z wolnego uderzył Sosin i bramkarz Raby musiał wyciągać piłkę z siatki. W 79 min kluczową interwencją popisał się Michał Ruman, który w kapitalnym stylu obronił w sytuacji sam na sam, co później srogo zemściło się na gospodarzach!

W 81 min goście z Dobczyc znów doprowadzili do remisu. Po raz drugi tego dnia nie pomylił się Damian Piwowarczyk i pewnie trafił na 2:2. Kolejną przebojową akcje Raby w 83 min sfinalizował Arkadiusz Dudek i szał radości zapanował w ekipie biało-niebieskich. Błędy i demony z przeszłości już nie powróciły i po 93 min to Raba zaksięgowała długo wyczekiwany komplet punktów.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 04.11.2017 -
Radziszowianka Radziszów - Raba Dobczyce 2:3 (1:0)

Niechaj 40, Sosin 76 - D.Piwowarczyk 71, 81, Dudek 83

Sędziował: Tomasz Żelazny (KS Kraków)

Żółte kartki: Sosin, Rzeszótko - M.Ziemianin, Czarnota

Widzów: 100

Radziszowianka: Maślak - Kościelniak, D.Małysa, Firlej (46 Baliga), Karaś, Okarmus, W.Piwowarczyk (68 Rzeszótko), Bierówka, M.Małysa, Niechaj, Sosin.
Raba: Ruman - R.Zborowski, Budyn, Sz.Hyży, Duda (73 Czarnota) - Kubacki (77 R.Hyży), M.Ziemianin (73 Grudzień), D.Piwowarczyk, Ptak - Dudek (85 Błaszczyk), M.Zborowski.

Tak  fetowali sukces w Radziszowie gracze Raby  :) kliknij w zdjęcie.