ogółem: 6 217 715

JUNIORZY: Pół tuzina goli na zakończenie!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-06-25 08:05
Festiwal strzelecki urządzili sobie gracze juniorów w ostatnim meczu sezonu...

Początek spotkania derbowego z Iskrą mógł być nie po myśli gospodarzy. Na szczęście jednak fenomenalną interwencją w 14 min popisał się Jakub Żak, wygrywając pojedynek sam na sam z graczem z Brzączowic. Kilkanaście minut później to miejscowi objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Wójtowicz a z rzutu karnego nie pomylił się Radosław Hyży. Jeszcze przed zejściem do szatni na 2:0 trafił Wójtowicz, po zespołowej akcji.

Po przerwie szybko trzecie trafienie zaliczyli gracze z Dobczyc. Po raz drugi do siatki Iskry wbił piłkę Bartek Wójtowicz. Zaraz potem w jego miejsce na boisku zameldował się Krystian Ładyga. Upłynęło kilkadziesiąt sekund i Ładyga wpakował piłkę po poprzeczkę, podwyższając na 4:0.

Zaraz potem biało-czerwoni z Brzączowic mogli trafić gola honorowego ale tego dnia Żak był w kapitalnej formie! W 80 min piąte trafienie dla Raby zaliczył Kamil Grandys, popisując się ładnym strzałem z ok.15-17m.

Wynik zawodów ustalił w 87 min Krystian Ładyga po dobrym zagraniu Kacpra Kasprzyka. Sobotni pojedynek z Iskrą był ostatnim występem w drużynie trójki zawodników z rocznika '98. W przyszłym sezonie w juniorach nie zagrają już: Radosław Hyży, Filip Szewczyk i Jakub Żak. Całej trójce dziękujemy za dotychczasowe występy w drużynie z Dobczyc i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką i życiu osobistym.

Ostatecznie drużyna juniorów kończy sezon na 4.miejscu w rozgrywkach II-Ligi, gromadząc na swoim koncie 41 punktów i legitymując się największą liczbą zdobytych goli w lidze: 92. Najlepszym strzelcem drużyny został Kamil Grandys, który w 24 meczach zaliczył 29 goli. Kamil spędził również najwięcej minut na boisku w całym sezonie, 2079.

Obszerniejsze podsumowanie rozgrywek młodzieżowych już wkrótce na naszej stronie.