Orliki Raby na 2.miejscu w Turnieju w Versmold (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2017-06-20 23:41
W dniach 15/18 czerwca drużyna z Dobczyc walczyła w Turnieju U-11 Champions Cup...

Coroczny turniej, organizowany przez Klub SC Peckeloh rozpoczął się w piątkowe popołudnie. Ekipa z Dobczyc w Niemczech zaś zameldowała się dzień wcześniej, goszcząc u klubowym budynku Peckeloh. Za nim chłopcy rozpoczęli walkę na super przygotowanej murawie stadionu w Versmold, udali się do tamtejszego miasteczka, celem zakupu pamiątek - głównie tych sportowych. Nie mogło się też obejść bez tradycyjnych fotek "na mieście".

Po powrocie do turniejowej "bazy namiotowej" przyszedł czas na premierowy mecz turnieju. Niestety zabrakło szczęścia pod bramką rywali z Hiszpanii i po dwóch okazjach 100% to rywale...nieoczekiwanie zdobyli gola - wygrywając 1:0.

Zobacz Galerię zdjęć z pobytu w Versmold - kliknij.

Porażka podziała na tyle mobilizująco, że już w drugim meczu podopieczni trenera Piotra Żuka zremisowali z niemieckim Halle 1:1. Zespół z Dobczyc prowadził po golu Kuby Szczepańskiego, ale rywale wyrównali po golu...pochodzącego z Polski, Jana.

Kolejne dwa mecze również nie były szczęśliwe i przyniosły porażkę 0:1 z Versmold oraz remis 1:1 z holendrami z Enschede. Na zakończenie dnia odbyła się piękna prezentacja drużyn biorących udział w całym turnieju. Chłopcy przy dźwiękach hymnów swoich krajów zaprezentowali się licznej publiczności - zobacz filmik z tego wydarzenia - kliknij.

Od wczesnych godzin w sobotę trwała walka w kolejnej fazie turnieju. Tam naszej drużynie poszło już zdecydowanie lepiej i jak stwierdzili chłopcy to efekt nie tylko "lepszej gry ale także magia nowych strojów". Biało-niebieskie trykoty przyniosły szczęście, m.in. Kubie Hałatkowi, który pod nieobecność niedysponowanego Szczepańskiego, wskoczył do pierwszego składu - będąc najlepszym strzelcem drużyny!

Jeden z najmłodszych graczy w zespole zaliczył kapitalne gole a jego rajdy na flankach siały ciągłe spustoszenie w szeregach rywali. Z dobrej strony w sobotę zaprezentował się również golkiper Raby, Piotr Stasik, który w kilku sytuacjach bronił jak w transie.

Ogólnie sobota była dniem bardzo udanym. Oprócz walki na zielonej murawie, ekipa z Dobczyc zameldowała się także na regeneracje w miejscowym basenie. W sobotni wieczór natomiast, z dobczyckiego namiotu, do późnych godzin niosły się śpiewy chłopaków, którzy głośno i dobitnie śpiewali "Finał jest nasz"!

Warto również odnotować w sobotę dobry występ... trenera Piotra Żuka. Szkoleniowiec naszej drużyny wziął udział w turnieju rzutów karnych, w którym brali udział wszyscy obecni szkoleniowcy. Zadanie było trudne bo golkiperzy byli klasowi ale nasz trener spisał się na medal - kończąc zawody w gronie trójki najlepszych!

W niedzielne - tuż po śniadaniu - przyszedł czas na finałowy mecz Gr.B w której Raba mierzyła się, po raz drugi w tym turnieju z ekipą z Hall. Spotkanie dobrze zaczęło się dla Raby, która po golu Hałatka objęła prowadzenie. Strzelec gola swoje trafienie uczcił efektowną cieszynką, za którą otrzymał gromkie brawa od publiczności. Później jednak do głosu doszli futboliści w Niemiec i wyszli na prowadzenie 2:1.

Wówczas nasz zespół mógł odrobić stratę ale Arkowi Hyżemu nie dopisało szczęście pod bramką i chwilę później, po kontrze było 3:1. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną rywala 4:1.

Po zakończeniu zmagań w Finale gr.A (zwycięstwo Hiszpanów z Tyde nad Słowakami z Vranova) przyszedł czas na dekorację. Delegacja naszego teamu w osobach Semira Świetlika i Kuby Szczepańskiego odebrała ekskluzywny puchar i pamiątkowe zdjęcie. Kilkadziesiąt minut później ekipa z Dobczyc, wraz z kolegami ze Słowacji była już w drodze do Polski.

Wyniki meczów I-faza grupowa:
F.C. Tyde (Hiszpania) - KS Raba 1:0
KS Raba - SC Halle (Niemcy) 1:1 (gol: Jakub Szczepański)
SpVg Versmold (Niemcy) - KS Raba 1:0
KS Raba - VV de Enschede (Holandia) 1:1 (gol: Jakub Hałatek)

Wyniki meczów II-faza grupowa:
KS Raba - TuS Brake (Niemcy) 2:0 (gole: Jakub Hałatek, Karol Zborowski)
TuS Hiller (Niemcy) - KS Raba 0:0
KS Raba - SG TuS Borgloh (Niemcy) 5:0 (gole: Karol Zborowski x2, Igor Kania, Patryk Łętocha, Semir Świetlik)
LSV Lonneker (Holandia) - KS Raba 2:1 (gol: Jakub Hałatek)

Mecz finałowy gr.B
KS Raba Dobczyce - SC Halle 1:4 (gol: Jakub Hałatek)