ogółem: 6 211 324

SENIORZY: Młodzież się nie bała i punkt Orłowi wyrwała

• autor: RedakcjaKSR, 2017-06-11 19:37
Zupełnie przemeblowany skład Raby wybiegł na sobotnie spotkanie z myślenickim Orłem...

Takiej rewolucji w składzie dobczycan nie było już dawno! Na ławce rezerwowych usiedli m.in Dudek, Piwowarczyk, Grudzień i Zborowski. W kadrze na mecz zabrakło też Szczepana Hyżego a także pauzującego za kartki Ł.Ziemianina. W ich miejsce szanse dostała głównie młodzież. Ligowy debiut od pierwszej minuty zaliczył Kamil Grandys, zaś na ławce usiedli inni debiutanci "ligowi" P.Grandys oraz Kubiński - cała trójka z rocznika 2001!

Na murawie od pierwszego gwizdka zameldowali się także trzej inni juniorzy: Duda, R.Hyży i Błaszczyk. Ten ostatni gracz, mecz z Orłem zapamięta pewnie na długo. Ale o tym później...

Początek meczu nie był zbyt efektownym widowiskiem. Goście z Myślenic dłużej utrzymywali się przy piłce ale za każdym razem szybko ich zapędy w ofensywie kasował dobrze spisujący się tego dnia Idzi.

Kiedy wydawało się że gol dla Orła prędzej czy później padnie, koniec końców to Raba jako pierwsza trafiła do siatki. Kamil Grandys zagrał w pole karne do Brytana, ten zaś wypatrzył nadbiegającego Błaszczyka który płaskim strzałem zaliczył swojego premierowego gola w seniorskiej piłce!

Upływały kolejne minuty a myśleniczanie wciąż nie mogli sforsować dobrze broniącej Raby. Po godzinie gry znów powiało sensacją. Rzut rożny sprytnie rozegrał Brytan, kierując futbolówkę do R.Hyżego. "Kaka" popisał się dobrym dośrodkowaniem w pole karne a tam swój dobry występ golem uwieńczył Bartłomiej Idzi!

Sfrustrowani goście nadal bili głową w mur gospodarzy. Ich ofensywny napór przyniósł wreszcie pożądany skutek kilka minut przed końcem. W zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Mikołaj Wyroba i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Dosłownie parę chwil później Żak w niemal identyczny sposób pokonał Rumana i zrobiło się 2:2. Grająca już wówczas w "10" Raba ("czerwień" dla Brytana) szczęśliwie dotrwała do końca zawodów.

Warto odnotować że oficjalne, ligowe debiuty w seniorskiej Rabie zaliczyli w tym meczu: Kamil Grandys, Patryk Grandys i Krystian Kubiński. Debiutanckie było również trafienie Błaszczyka.

W ostatnim meczu ligowym Raba przy Podgórskiej zmierzy się z Wolnymi Kłaj. Mecz rozegrany zostanie w SOBOTĘ 17 czerwca o godz.17:00. Co do Finału Pucharu Polski do dokładne info, gdzie i kiedy podamy w poniedziałek popołudniu.