statystyki szczegółowe

Aktualności

SENIORZY: Katastrofa w Ochojnie

• autor: RedakcjaKSR, 2017-06-04 22:17
Mimo prowadzenia 3:1 i kolejnych okazji bramkowych zespół Raby przegrał z Pasternikiem...

Początek zawodów, na kameralnym obiekcie w Ochojnie, był piorunujący. Goście z Dobczyc szybko napoczęli gospodarzy strzelając gola już w 8 min. Golkipera Pasternika pokonał z bliska Michał Ptak. Miejscowi szybko jednak wrócili do gry. Z rzutu wolnego z 18m uderzył J.Guzik i Ruman skapitulował.

Po kwadransie gry znów biało-niebiescy objęli prowadzenie. Tym razem Arkadiusz Dudek popisał się ładnym strzałem z dystansu i futbolówka wylądowała pod poprzeczką. Zaraz potem mogło być 1:3 ale Dudek tym razem zmarnował sytuacje sam na sam.

Dominacja Raby w tym fragmencie gry była bezdyskusyjna. W 30 min kolejną szansę na gola zmarnował Piwowarczyk, w 33 strzał Ptaka trafił w słupek, natomiast w 38 min uderzenie Kubackiego minimalnie powędrowało tuż obok słupka.

Już w samej końcówce pierwszej połowy goście wbili wreszcie trzeciego gola - Dudek wykorzystał dobre zagranie Kubackiego. Po przerwie jednak do głosu doszli gracze Pasternika. W 52 min z dystansu mocno uderzył Wrona ale Ruman zdołał obronić to uderzenie. Kolejna próba - tego samego gracza - nastąpiła kilka chwil później i zrobiło się 2:3. Koniec emocji? Zdecydowanie nie!

W 60 min zespół z Ochojna doprowadził do remisu. Rozjemca zawodów zdecydował się podyktować dość kontrowersyjny rzut karny, którego na gola zamienił Wrona. Odpowiedź Raby przyszła jednak dość szybko i już pięć minut później Szczepan Hyży wykończył wrzutkę Zborowskiego i było 3:4.

120 sekund później mogło być 3:5 ale Pasternikowi znów w sukurs przyszedł słupek - strzelał Piwowarczyk.

Kwadrans przed końcem niewykorzystane okazje się zemściły i bramkę wyrównującą zdobył najlepszy wśród gospodarzy, Jarosław Guzik. Później na boisku było jak na tafli hokejowej. Dwie formacje: atak i obrona. W takiej grze lepsi okazali się być gracze z Ochojna którzy kilka minut przed końcem zadali decydujący cios.

Dalekie zagranie wykorzystał J.Guzik i w ekipie z Ochojna zapanował szał radości. Raba nie była już w stanie doprowadzić nawet do remisu...

Teraz przed naszą drużyną ciężki, domowy pucharowy bój z IV-ligową Unią Oświęcim. Początek tych zawodów w najbliższą środę 7 czerwca o godz.18:00