SENIORZY: Wracają ligowe emocje - czas na piłkarską wiosnę!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-03-23 18:53
Długie zimowe miesiące minęły - czas rozpocząć rundę rewanżową sezonu 2016/2017...

Wreszcie! Wróciła! Koniec zimy, koniec czekania, koniec marazmu. W najbliższy weekend wracają rozgrywki Klasy Okręgowej. Ekipa Raby wyjazdowym meczem z beniaminkiem rozgrywek oraz jednocześnie liderem tabeli, LKS-em Mogilany, rozpocznie wiosenną część sezonu 2016/2017. Spotkanie z drużyną z Mogilan zaplanowano na niedzielę 26 marca na godz.16:00.

Za nim jednak podopieczni trenera Piotra Żuka rozegrają pierwszy wiosenny mecz ligowy, nadmienimy o przygotowaniach w czasie przerwy zimowej. Zespół Raby treningi rozpoczął z początkiem nowego roku. Tradycyjnie już trenujących biało-niebieskich można było spotkań na dobczyckim orliku, a także w hali RCOS. Były też zajęcia w terenie. - Jestem w pełni usatysfakcjonowany okresem przygotowawczym - mówi Piotr Żuk.

- Frekwencja na treningach była bardzo dobra, udało się przeprowadzić praktycznie wszystko, co było zaplanowane. Jeśli chodzi o mecze kontrolne, to tutaj również można być zadowolonym, ponieważ zagraliśmy z każdą drużyn, z którą zaplanowaliśmy sparing.

Meczów kontrolnych ekipa z Dobczyc rozegrała siedem. Rywalami były zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Bilans spotkań kontrolnych jest korzystny, co przedstawia poniższa rozpiska:

Wyniki zimowych sparingów:

Kaszowianka Kaszów - Raba Dobczyce 5:3
Nadwiślanka Nowe Brzesko - Raba Dobczyce 4:4
Raba Dobczyce - Wrzosy Osieczany 4:2
Prądniczanka Kraków - Raba Dobczyce 2:5
Raba Dobczyce - Wilga Koźmice Wielkie 3:0
Piłkarz Podłęże - Raba Dobczyce 1:1
Raba Dobczyce - Płomień Limanowa 6:2

Zimą w drużynie z ul.Podgórskiej nie zaszły większe zmiany kadrowe. Treningi z ekipą Żuka podjęła czwórka juniorów: Błaszczyk, P.Grandys, K.Grandys oraz Kubiński. Oprócz tego do zajęć powrócił kontuzjowany w minionej rundzie Michał Ruman. Klub zdecydował również o definitywnym pozyskaniu z Rokity Kornatka, Macieja Wyroby.  - Nasz potencjał kadrowy jest bardzo dobry, powoli do drzwi pierwszej drużyny pukają zawodnicy z rocznika 2000 i 2001 i bardzo dobrze, bo zdrowa rywalizacja jest potrzebna w każdym zespole - podsumowuje trener Raby.

Wiosną zaś w drużynie nie zobaczymy Błażeja Mazurkiewicza - wypożyczenie do Orła Nowa Wieś a także Macieja Piwowarczyka, który nie wznowił treningów.

Jesienią przy Podgórskiej zwyciężyli goście z Mogilan 3:2. fot.własne

W pierwszej części sezonu Raba w 13 meczach uzbierała 20 punktów, jak będzie więc wiosną? - Najważniejsze to nastawić się na wygrywanie już od pierwszego meczu. Jeśli jeszcze poprawimy grę na własnym boisku, to jestem przekonany, że jesteśmy w stanie poprawić zdobycz punktową z zeszłego sezonu - podsumowuje trener Piotr Żuk.

Premierowy mecz wiosny Raba zacznie bez Krzysztofa Budyna. Etatowy defensor biało-niebieskich w kończącym jesień pojedynku w Kłaju zobaczył czwartą żółtą kartkę, która eliminuje go właśnie z meczu z LKS-em Mogilany.

Kadra KS Raba Dobczyce Klasa Okręgowa (Kraków III) Wiosna 2017r.

Pierwszy Trener: Piotr Żuk

Drugi Trener: Karol Jelonek

Kierownik drużyny: Bartłomiej Polończyk

Bramkarze: Adrian Grandys (97 M), Michał Ruman (82)

Obrońcy: Krzysztof Budyn (91), Bartłomiej Czarnota (92), Kacper Duda (00 M), Piotr Godula (83), Piotr Grudzień (82), Sławomir Szlósarczyk (94), Bartłomiej Krawczyk (96), Krystian Kubiński (01 M), Rafał Zborowski (92).

Pomocnicy i napastnicy: Filip Błaszczyk (99 M), Piotr Brytan (83), Arkadiusz Dudek (95), Patryk Grandys (01 M), Kamil Grandys (01 M), Grzegorz Gorzkowski (91), Bartłomiej Idzi (95), Radosław Hyży (98 M), Szczepan Hyży (92), Patryk Kubacki (97 M), Damian Piwowarczyk (88), Michał Ptak (92), Mateusz Ziemianin (97 M), Łukasz Ziemianin (95), Maciej Wyroba (94), Piotr Żuk (79)

M - młodzieżowiec

Przybyli: Błaszczyk, K.Grandys, P.Grandys, Kubiński (z juniorów), Maciej Wyroba (transfer definitywny z Rokity Kornatka), Michał Ruman (powrót po kontuzji)

Ubyli: Błażej Mazurkiewicz (Orzeł Nowa Wieś), Maciej Piwowarczyk (nie wznowił treningów)