Memoriał im.Stacha Cichonia: Turniejowe wicemistrzostwo!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-02-28 12:09
Szalony mecz finałowy z Byfą zadecydował o końcowym triumfie w myślenickim Turnieju...

Grająca po raz drugi z rzędu w Turnieju Finałowym charytatywnego Memoriału im.Stacha Cichonia ekipa Raby, tym razem wywalczyła drugie miejsce. Mimo porażki w finale niedzielny występ i tak należy zapisać w kategorii sukcesów. Nie od dziś przecież wiadomo, że zawsze łatwej jest "atakować" niż "bronić" pucharu.

Występ w fazie grupowej podopieczni trenera Piotra Żuka zaczęli od porażki z ekipą FC Poziomki (Beskid Tokarnia). Chyba zbyt wczesna pora rozgrywania meczu sprawiła, że nasz zespół nie był w stanie skutecznie walczyć z rywalem. W kolejnym meczu było już zdecydowanie lepiej, bowiem biało-niebiescy pewnie ograli zawodników NO Name 5:3. W ostatnim spotkaniu grupowym rywalem Raby była Byfa. Arcyciekawy mecz zakończył się remisem 2:2. Nasz zespół dwukrotnie prowadził, lecz rywale za każdym razem doprowadzali do remisu, trafiając drugiego gola na... 26 sekund przed końcem gry. Mimo straty punktów Raba uzyskała awans do półfinału dzięki korzystnym wynikom w innych meczach.

W walce o wielki finał drużyna z Dobczyc podejmowała Lambadę. Tutaj zaczęły się już prawdziwe emocje i walka do samego końca. Raba dopiero po dogrywce pokonała rywali i mogła świętować awans do finału. Tam czekali już "starzy znajomi" z fazy grupowej - Byfa.

Początek decydującego starcia należał do Raby, która za sprawą świetnie grającego tego dnia Michała Ptaka objęła prowadzenie. Później niestety rywale wyrównali a zaraz potem objęli prowadzenie. W końcówce remis uratował Arkadiusz Dudek, dlatego też zarządzono dogrywkę. Tam minimalnie lepsi o jedną bramkę okazali się gracze z Bysiny i to oni mogli cieszyć się z 1.miejsca.

Warto zaznaczyć, że mimo wąskiej turniejowej kadry nasza ekipa zagrała wyśmienity turniej. Czołową postacią drużyny był Michał Ptak, który zaliczył 6 goli! Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył również rutynowany Michał Ruman, którego parady w bramce były wręcz fenomenalne!

fot.Bartek Ziółkowski/fb

Na koniec gratulacje dla zwycięzców i przede wszystkim dla organizatorów całej imprezy. Szacunek!

Faza grupowa:
Raba - FC Poziomki 2:4
gole: Ptak, Zborowski

Raba - No Name 5:3
gole: Ptak x3, Kubacki, Dudek

Byfa - Raba 2:2
gole: Zborowski, Ptak

Półfinał:
Lambada - Raba pd.1-3
gole: Ziemianin, Dudek, Hyży

Finał:
Byfa - Raba pd.3:2