JUNIORZY MŁODSI: Mimo osłabień - zwycięskie eliminacje!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-01-16 08:04
Skromna kadra nie przeszkodziła młodym graczom Raby zwyciężyć w eliminacyjnej grupie HM PPN Myślenice...

Po zeszłotygodniowym awansie juniorów starszych, tym razem do walki przystąpić mogli tylko gracze z rocznika 2000 i 2001. Niestety z różnych względów do Lubnia Raba udała się w mocno okrojonym składzie. Zbrakło m.in Kani, Starzaka czy Wójtowicza. Powrót do bramki Raby zaliczył za to Arkadiusz Włodarczyk, który jesień 2016 spędził w rodzimej Dziecanovii.

Początek turniejowych zmagań przyniósł gminne derby z Iskrą Brzączowice. Podopieczni Grzegorza Turczy długo nie mogli przełamać impasu strzeleckiego, lecz wreszcie cztery minuty przed końcem drogę do siatki znalazł Kamil Grandys.

W kolejnej potyczce rywalem biało-niebieskich był Sęp Droginia. Spotkanie to mimo miażdżącej przewagi graczy z Dobczyc, zakończyło się remisem 0:0. Dość powiedzieć że rywalom dwa razy pomógł słupek a "dzień konia" miał golkiper z Drogini. Niestety dla nich, punkt wywalczony na boisku został chwilę później zabrany. Powód? Występ zawodnika ze starszego rocznika, który rzecz jasna nie posiadał odpowiedniego dowodu tożsamości...

Trzeci pojedynek tego dnia przyszło naszej ekipie stoczyć z graczami Dalinu I Myślenice. Długo w tych zawodach utrzymywał się bezbramkowy remis. Obie ekipy miały swoje okazje bramkowe ale dobrze między słupkami spisywali się golkiperzy. Czystego konta do końca nie zachował jednak bramkarz Raby, którego to zawodnicy Dalinu pokonali dosłownie kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra.

W ostatnim decydującym starciu Raba znów mierzyła się z myśleniczanami - tymi z Orła. Szybkie gole Kacpra Dudy pozwoliły kontrolować przebieg meczu, mimo iż rywal siał spustoszenie pod bramką Włodarczyka. Mimo wielu okazji mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Raby. Koniec końców obie ekipy: Raba i Orzeł II wywalczyły awans z gr IV, zajmując odpowiednio 1 i 2 miejsce.

Finał rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Podokręgu Myślenice Juniorów Młodszych odbędzie się w niedzielę 29 stycznia na hali w Lubniu.

Wcześniej, bo już za niecały tydzień - w sobotę 21 stycznia rozegrane zostaną Finały w kategorii Juniorów Starszych. Tam Raba trafiła do gr. A w której zmierzy się Dalinem I Myślenice, LKS-em Mogilany i Jordanem Zakliczyn. Początek zmagań turniejowych, na hali widowiskowo - sportowej w Myślenicach na Zarabiu o godz.10:00.

Wyniki meczów Raby gr.IV:

Raba - Iskra Brzączowice 1:0
Kamil Grandys