Come Back Juniorów! Raba wygrywają Turniej Eliminacyjny!

• autor: RedakcjaKSR, 2017-01-07 19:45
Szybko otrząsnęła się nasza drużyna po piątkowej klęsce w Pucharze Burmistrza...

Dzisiejszym turniejem w Sieprawiu zainaugurowano kolejny już cykl Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenice. Na "pierwszy ogień" rzucono naszą ekipę juniorów, która na początek zmagań zmierzyła się z pierwszą drużyną Karpat Siepraw. Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i skromnie 1:0 pokonali nasz zespół. Jak się później okazało była to jedyna tego dnia porażka Raby!

Od spotkania z Cyrhlą podopieczni Grzegorza Turczy rozpoczęli serię meczów bez porażki. Ekipę z Krzczonowa biało-niebiescy rozbili aż 5:1 co przy tylko 10 min gry daje gola średnio co 2 min! W kolejnym starciu drużyna z Dobczyc mierzyła się z Pcimianką. Po 6 min spotkania Raba objęła prowadzenie po golu Hyżego, wykorzystując grę  przewadze. Pcimianka zaś zagrała do końca i 12... sekund przed końcem doprowadziła do remisu.

Trzeci pojedynek nasza młodzież rozgrywała z Orłem Nowa Wieś. Nasi gracze wzięli odwet za wczorajszą przegraną w Dobczycach i pokonali Orłowców 3:1, mimo iż to ekipa z Nowej Wsi jako pierwsza wyszła na prowadzenie.

Dzisiejszy turniej eliminacyjny w gr.A był dość zaskakujący, bowiem sensacyjny remis Cyrhli z Pcimianką sprawił że Raba w ostatnim meczu miała wszystko w swoich rękach - czyt. nogach. Zespół Raby musiał wygrać z Dalinem by liczyć się w walce o awans.

I rzeczywiście nasza ekipa zagrała kapitalne zawody, mądrze i konsekwentnie broniąc dostępu do własnej bramki. Kapitalne parady zaliczył Kuba Żak, zaś po akcji bramkowej Dudy z Błaszczykiem (gol tego drugiego) ręce same składały się do braw!

Skromne 1:0 okazało się bardzo cenne, bowiem dało Rabie - bądź co bądź - sensacyjne 1.miejsce w grupie A i awans do Turnieju Finałowego! Oprócz naszej ekipy przepustkę do walki o Halowe Mistrzostwo Podokręgu wywalczyła drużyna Dalinu II.

Wyniki meczów Raby:

Raba - Karpaty I Siepraw 0:1

Raba - Cyrhla Krzczonów 5:1

gole: Hyży x2, Duda, Błaszczyk, K.Grandys

Pcimianka II Pcim - Raba 1:1
gol: Hyży

Raba - Orzeł Nowa Wieś 3:1
gole: Kubiński, Duda, K.Grandys

Raba - Dalin II Myślenice 1:0
Błaszczyk

Raba: Jakub Żak - Konrad Kęsek, Kacper Duda, Filip Błaszczyk, Kamil Grandys, Kacper Węglarz, Krystian Kubiński, Radosław Hyży

Awans: Raba Dobczyce, Dalin II Myślenice