W LUBNIU MIKOŁAJKI PO PIŁKARSKU

• autor: RedakcjaKSR, 2016-12-10 20:52
Najmłodsi piłkarze Raby, UKS-u Topora Tenczyn i Orlików Myślenice wystąpili w Turnieju pod honorowym patronatem Urzędu Gminy Lubień...

Na turnieju miało okazję zagrać około 60 młodych adeptów futbolu, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z piłką. Do rywalizacji przystąpiły trzy kluby - Orliki Myślenice, Raba Dobczyce, UKS Topór Tenczyn, które wystawiły po dwa zespoły. Tym sposobem rywalizowało sześć zespołów, które zagrały w dwóch osobnych grupach. Turniej ten był przeprowadzony bez żadnych tabel, rankingów, goli. Dla dzieci w tym wieku sam występ na zawodach jest bardzo dużym przeżyciem, stąd też taka forma rozgrywek.

Podsumowując cały turniej można śmiało powiedzieć, że był bardzo udany. Dzieci zagrały, podjęły sportową rywalizację, dostały dyplomy oraz drobne upominki. Jedynym elementem w całym turnieju, który miał w sobie małą "nutę" klasyfikacji było wybranie najlepiej spisujących się piłkarzy (po jednym z każdego klubu). I tak z zespołu Orlików Myślenice wyróżniony został bramkarz tego zespołu Radosław Nalepa. Z zespołu Raby Dobczyce Błażej Hodurek (na zdjęciu poniżej) oraz z zespołu UKS Topór, broniący w tym turnieju Patryk Klimas.

Zespół Raby, prowadzony trenera Stanisława Manieckiego wystąpił w składzie: Igor Bujas, Antoni Najman, Mateusz Jaworski, Tomasz Serafin, Oliver Ogiela, Błażej Hodurek, Sebastian Kapera, Michał Korecki, Hanna Korecka, Mateusz Molendys, Dawid Kania, Radosław Krasek, Rafał Leśniak, Jakub Surówka, Maksymilian Strzałka, Adrian Żuk, Jakub Wojtan, Marcin Siwy.

źródło: tenczyn.futbolowo.pl