Charytatywnie w Wiśniowej: Młodziki Raby na podium!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-11-13 10:41
Na hali sportowej w Wiśniowej rozegrano V już edycje Turnieje Charytatywnego...

Na starcie tej dobroczynnej imprezy stanęło 10 zespołów z kategorii Młodzik. Wśród nich nasza ekipa, która trafiła do gr.A z takimi teamami jak: Stradomka II Skrzydlna, Lubomir I Wiśniowa i Orkan Szczyrzyc. W gr.B natomiast rywalizowali piłkarze: Grodziska Raciechowice, KS-u Tymbark, Lubomira II Wiśniowa i Stradomki I Skrzydlna.

Zespół Raby turniejowe zmagania zainaugurował z rówieśnikami ze Szczyrzyca. Spotkanie z Orkanem przebiegało pod dyktando zespołu z Dobczyc, lecz skuteczność nie była w tych zawodach mocną stroną. Stąd też zawody zakończyły się remisem 1:1 i podziałem punktów. Kolejne dwa pojedynki podopieczni trenera Dawida Papieża wygrali już zdecydowanie i okazale, pokonując odpowiednio Stradomkę 8:0 i Lubomira 7:0.

Siedem punktów pozwoliło zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do półfinału. Tam doszło do starcia z ekipą Grodziska. Rywale w swoich szeregach mieli kapitalnie broniącego golkipera i to głównie dzięki jego postawie mogli cieszyć się z awansu do finału, wygrywając serię rzutów karnych 2:0 - w meczu remis 0:0.

Los chciał, że Raba w "małym finale" znów, tak jak na inauguracje, zmierzyła się ze szczyrzyckim Orkanem. Tym razem jednak precyzja uderzeń była na dobrym poziomie i zdobyte trzy gole pozwoliły wygrać spotkanie w stosunku 3:0. Cały Turniej wygrali zawodnicy Grodziska Raciechowice.

Wyniki meczów grupowych:

Raba - Orkan Szczyrzyc 1:1

Stradomka II Skrzydlna - Raba II 0:8

Lubomir I Wiśniowa - Raba 0:7

Półfinał:

Grodzisko Raciechowice - Raba 0:0 k.2-0

Mecz o 3.miejsce
Raba - Orkan Szczyrzyc 3:0

Raba: Konrad Kachel - Damian Gubała, Krzysztof Stoch, Filip Kania, Kacper Woźniak, Kacper Masełko, Eric Jamka, Mateusz Łacny, Bartłomiej Masełko, Adam Soboń