TRAMPKARZE: Szczęście dopisało - I-Liga dla Raby!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-11-04 23:39
W zaległym meczu 5.kolejki II-Ligi zespół z Dobczyc pokonał LKS Rudnik i zapewnił sobie Mistrzostwo Jesieni...

Pierwotnie spotkanie Rudnika z Rabą miało się odbyć na początku października. Z uwagi na fatalną aurę pogodową i nasiąknięte wodą boisko, zdecydowano o przełożeniu meczu. Czwartkowy pojedynek również nie odbywał się komfortowych warunkach, bowiem zawodnikom dokuczało przenikliwe zimno. Nie wpłynęło to jednak znacząco na przebieg rywalizacji, której ton nadawali zawodnicy z Dobczyc.

Pamiątkowe zdjęcie po meczu z Rudnikiem.

Biało-niebiescy, mimo iż znów zagrali w osłabieniu (brak m.in K.Mistarza, Kęska czy też Włódyki) to i tak okazali się lepsi od rówieśników z Rudnika. Cztery gole wbite ekipie gospodarzy pozwoliły zaksięgować komplet punktów, który okazał się nader bardzo wartościowy. To dzięki niemu ekipa trenera Dawida Sudera zrównała się zdobyczą punktową z UKS-em Topór Tenczyn i Karpatami Siepraw. Trzy drużyny zainteresowane awansem uzbierały po 24 punkty, w związku z tym o pierwszym miejscu zadecydowała tzw.mała tabela.

W niej przodownictwo przypadło Rabie, która na własnym boisku pokonała Karpaty 3:1, zaś uległa Toporowi 2:3. Z racji tego, że Siepraw wygrał w Tenczynie 3:1, to Raba mając lepszy bilans bramkowy uplasowała się na samym szczycie tabeli. Nasz zespół zdobył również najwięcej goli w lidze, strzelając aż 65 razy do siatki rywali. Najlepszym egzekutorem naszej drużyny został Filip Widła, autor 16 goli!

Tabela rozgrywek II-Ligi. Do rozegrania pozostało parę meczów innych drużyn, które i tak nie będą miały wpływu na klasyfikacje pierwszych trzech ekip.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek Mistrzostwo Jesieni oznacza awans do rozgrywek I-Ligi Okręgowej grupy Krakowskiej. Wielkie brawa dla naszej drużyny, bowiem upłynęło już kilka lat, odkąd Raba w tej kategorii wiekowej, grała na tak wysokim szczeblu.

II-Liga Trampkarzy, PPN Myślenice, 03.11.2016 -
LKS Rudnik - Raba Dobczyce 0:4
gole: Filip Widła, Krystian Flak, Krystian Ładyga, samobójcza.

Raba: Kica - B.Masełko, Kania, Jasek, Dzięgiel, Palonek, Flak, Błaszczyk, Krystian Ładyga, Kamil Ładyga, Widła oraz Kasprzyk, Kacper Woźniak, R.Mistarz, Ptak.