dzisiaj: 568, wczoraj: 1222
ogółem: 6 220 956

JUNIORZY: Własne boisko sprzymierzeńcem Raby

• autor: RedakcjaKSR, 2016-09-29 07:49
Wyjazdowa seria porażek trwa nadal. Na szczęście jednak przy Podgórskiej młodzież z Raby potrafi zwyciężać...

Spotkanie w Reszotarach miało dziwny przebieg. Do przerwy bez goli, mimo iż oba zespoły miały okazje ku temu by cieszyć się z celnego trafienia. Po przerwie jednak wszystko zmieniło się o 360 stopni. Gospodarze złapali wiatr w żagle i raz po raz wbijali piłkę do bramki Kuby Żaka. Nasz bramkarz dwoił się i troił, obronił nawet karnego (!) lecz mimo to nie zdołał uratować swoich kolegów przed porażką. Na domiar złego, swojego dnia miał również Radosław Hyży. Zawodnik Raby mógł dać nadzieje na korzystny wynik, lecz również i on nie wykorzystał w tym meczu karnego...

Hyży i jego koledzy zrehabilitowali się w meczu na własnym boisku. Po ciekawym meczu, w którym można było zaobserwować kilka ciekawych akcji, podopieczni Karola Jelonka pokonali LKS Rudnik 3:1. Znów gola z rzutu wolnego zaliczył Kamil Grandys, pozostałe trafiania dorzucili: Karol Kania i wspomniany Radosław Hyży.

Warto również odnotować jeszcze jedną sytuację z tych zawodów. W pierwszej połowie, w polu karnym Raby, po kontakcie z Radosławem Hyżym upadł jeden z graczy Rudnika. Arbiter ku zaskoczeniu wskazał na rzut karny, mimo iż tak na prawdę w tej sytuacji to gracz gospodarzy był faulowany. W rozmowie z arbitrem zawodnik Rudnika przyznał się, że to on faulował i rozjemca odwołał rzut karny! Wielkie słowa uznania bo takie przypadki to prawdziwa rzadkość na boiskach piłkarskich.

W następnej kolejce rywalem naszych juniorów będzie lider tabeli, Pcimianka Pcim. Mecz z tą ekipą rozegrany zostanie w sobotę 1 października o godz.14:00 na obiekcie w Pcimiu.