Wstęga Przecięta - Budynek Otwarty (FOTO/VIDEO)

• autor: RedakcjaKSR, 2016-08-28 22:05
Nasz Klub po długich latach oczekiwań wreszcie ma swoje własne "M"...

27 września 2016 r. - to data, która na zawsze przejdzie do historii Klubu Sportowego "Raba" Dobczyce. To właśnie w to sobotnie, słoneczne popołudnie oficjalnie do użytku oddany został nowy budynek Klubowy. Efektowny, piętrowy obiekt uroczyście otwarli: Prezes KS Raba, Tomasz Krasek, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego i jednocześnie zawodnik Raby, Tomasz Suś, Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Paweł Machnicki a także przedstawiciele Rady Miasta w osobach: Czesława Leszczyńskiego oraz Włodzimierza Juszczaka.

Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie całego obiektu. Ceremonię tą przeprowadził były wikariusz Parafii dobczyckiej i jednocześnie były gracz Oldbojów Raby, ksiądz Jan Gibała. Wraz z ks.Gibałą poświęcenia dokonał również obecny proboszcz naszej Parafii, ks.Kazimierz Turakiewicz. Już na terenie poświęconego obiektu głos zabrali przybyli goście.

Zobacz zdjęcia z otwarcia i poświęcenia - kliknij.

Swoje podziękowania przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Paweł Machnicki, który życzył m.in by nowy budynek był motywacją do dalszego rozwoju Klubu i kontynuacji bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Nie zabrakło również życzeń od słowackich przyjaciół z Sarriskich Michalan. Obecny wczoraj wiceprezes tamtejszego Klubu, Lubos Bernat, przekazał okazjonalną paterę wraz z wyrazami uznania dla całego Zarządu Klubu.

Swój efektowny list gratulacyjny przekazało również Starostwo Powiatowe w Myślenicach, ukłony i gratulacje popłynęły także ze strony b.Prezesa i zawodnika KS Raba, Zbigniewa Rapacza. Serdeczności nie zabrakło również... od żony i dzieci Prezesa Kraska.

Swoje podziękowania przygotował również Zarząd Klubu, który specjalnymi dyplomami uhonorował tych, którzy mieli swój wkład w powstanie budynku.

Reportaż telewizji Myślenice iTV można zobaczyć tutaj - kliknij. (od 12:15)

Słów kilka o budynku:
Prace nad jego powstaniem były długie i nie brakowało w nich splotu różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Całość budowy trwała blisko 11 lat i pochłonęła całą masę godzin pracy i poświęcenia wielu ludzi. Szacowana przez Klub wartość włożonej pracy to ok.300 tys. zł., połączone z finansowaniem pochodzącym z budżetu Gminy, która przekazała łącznie 1 918 654 zł., w tym 611 277 zł w latach 2014 - 2016.

Budynek, projektu architekta Wiktora Kielana, ma oryginalną bryłę i ciekawe rozwiązanie konstrukcji stropu i dachu, zrealizowane z klejonego drewna.

Piętrowy budynek ma 817 m kw. powierzchni użytkowej. Parter (333 m kw.) pełni funkcję zaplecza boiska piłkarskiego. Znajdują się tam szatnie dla zawodników oraz pomieszczenia dla sędziów, magazyn sprzętu i pralnia z suszarnią oraz kotłownia. Pozostałą część parteru zajmuje w znacznej części sala wielofunkcyjna o powierzchni 180 m kw. Pozostałe pomieszczenia na parterze i piętrze przeznaczone będą na fitness oraz gabinety dla zabiegów kosmetycznych.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia zamieszczone na profilu Fb Urzędu GiM Dobczyce - kliknij.

Dziś obiekt przy Podgórskiej to wizytówka nie tylko Klubu Sportowego "Raba" ale całego miasta.

źródło: własne/UGiM Dobczyce