SENIORZY: Mogilany wygrywają przy Podgórskiej!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-08-13 20:13
Pięć goli zobaczyli kibice na inaugurację nowego sezonu w Dobczycach...

Pierwszy mecz nowego sezonu nie potoczył się po myśli gospodarzy. Podopieczni Piotra Żuka ulegli drużynie z Mogilan 2:3. Już pierwsza połowa pokazała, że tego dnia biało-niebiescy będą mieć bardzo ciężko o punkty.

Przyjezdni początek zawodów mieli iście piorunujący. W efektowny sposób zaskoczyli Rabę szybkimi kontratakami, w których zdecydowanie prym wiodła para szybkich napastników: Kwaśniak - Prusak. Ten pierwszy mógł już w 10 min zdobyć pierwszego gola. Stanął bowiem oko w oko z Grandysem - wykonując rzut karny. Kapitalną paradą popisał się jednak golkiper Raby, parując futbolówkę na rzut rożny.

Niedługo potem goście wreszcie dopięli swego. Prostopadłe zagranie wykorzystał Prusak i sytuacji sam na sam posłał piłkę tuż obok bramkarza Raby. Upłynęło zaledwie parę minut i Mogilany prowadziły 0:2! Tym razem na strzał z przed pola karnego zdecydował się Kwaśniak i piłka tuż przy "długim" słupku wylądowała w siatce!

Przed przerwą gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w ofensywie, szukając głównie strzałów z dystansu - Idzi i Dudek. Oczywiście bez powodzenia. Rywale zaś wciąż szukali kontr a gdy już je wyprowadzali to byli bardzo groźni.

Po przerwie ekipa Raby ruszyła wreszcie do śmielszych ataków, co szybko przyniosło efekt w postaci goli. Najpierw w 65 min kontaktowe trafienie uzyskał Arkadiusz Dudek. Król strzelców poprzedniego sezonu idealnie pocelował z wolnego - tuż przy słupku. Chwilę potem w polu karnym faulowany był D.Piwowarczyk, zaś z 11m skutecznie uderzył Szczepan Hyży. Na tym emocje się oczywiście nie skończyły.

Obie ekipy polowały na zwycięskiego gola, lecz to przyjezdni okazali się być bardziej wytrwalsi. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, prostopadłe podanie wykorzystał Syrek i strzałem tuż przy słupku zapewnił gościom komplet punktów. Zaraz po wznowieniu gry, arbiter zagwizdał po raz ostatni.

W 2.kolejce rywalem Raby będzie LKS Rudnik. Mecz ten rozegrany zostanie na boisku rywala w niedzielę 21 sierpnia o godz.17:00.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 13.08.2016 -
Raba Dobczyce - LKS Mogilany 2:3 (0:2)
Arkadiusz Dudek 65, Szczepan Hyży 73 (k) - Marcin Prusak 15, Mateusz Kwaśniak 20, Mariusz Syrek 90+3

Sędziowali: Sławomir Steczko oraz Mateusz Jurgała i Marcin Jurek (KS Kraków).
Żółte kartki: D.Piwowarczyk, Idzi, Dudek.
Widzów: 150.

Raba: Grandys - Czarnota (46 Szlósarczyk), Grudzień, Sz.Hyży, Zborowski - Kubacki, Ptak, Idzi (60 M.Ziemianin), Ł.Ziemianin - Dudek, D.Piwowarczyk.
Mogilany: Sepioło - Anton, Liszka, Nocoń, Karski - Bobek, Targosz, Sosnowski, Suder (65 Gniadek) - Kwaśniak (87 Syrek), Prusak (70 Kiebuła).