OFICJALNIE: Kacper Duda i Michał Ptak zawodnikami Raby!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-08-04 22:39
Dwaj wychowankowie naszego Klubu wracają na Podgórską...

Start nowego sezonu ligowego już za nieco ponad tydzień. Do nowej kampanii ligowej zespół Raby przystąpi z dwoma nowymi zawodnikami w kadrze. Szeregi naszej drużyny zasili bowiem Kacper Duda i Michał Ptak. Dla obu jest to powrót po paru latach do gry w naszym Klubie.

Kim są nowi zawodnicy?

Michał Ptak (na zdjęciu obok, r.1992) swoją przygodę z piłką kopaną zaczynał w trampkarzach młodszych Raby. Następnie próbował swoich sił w młodzieżowych drużynach Wisły Kraków, skąd później trafił do Górnika Wieliczka. Tam już jego pobyt trwał nieco dłużej - zaliczył występy i gole w Małopolskiej Lidze Juniorów oraz III-lidze Małopolsko - Świętokrzyskiej. Latem 2013 roku Michał zdecydował się na powrót do Raby. Jego ponowne występy przy Podgórskiej nie trwały jednak długo - bowiem już wiosną 2014 roku znów bronił barw drużyny z solnego miasta.

Tym razem transfer Michała do Raby ma charakter definitywny. Nowy zawodnik Raby, mogący występować zarówno jako pomocnik lub napastnik, wystąpił w każdym letnim meczu sparingowym. Spotkania z Orłem Piaski Wielkie i Wrzosami Osieczany okrasił zdobytymi golami.

Kacper Duda (r.2000) to utalentowany młodzieżowiec, który swoje pierwsze piłkarskie szlify również zbierał w Rabie. Później trafił do Wisły Kraków, gdzie zaliczył występy w trampkarzach Białej Gwiazdy. Następnie zawędrował do myślenickiego Dalinu, gdzie był zawodnikiem juniorów młodszych, zaliczając m.in mecze w Małopolskiej Lidzie Juniorów Młodszych.

Kacper do tej pory również wystąpił we wszystkich meczach sparingowych Raby - grając głównie w formacji defensywnej. W spotkaniu z Bronowianką zaliczył asystę przy bramce na 4:2.

Obu zawodników witamy w Rabie i życzymy powodzenia w biało-niebieskich barwach!