SENIORZY: Zwycięski koniec sparingów - czas na Puchary!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-07-31 13:18
Ostatni mecz sparingowy tego lata rozegrali gracze Raby. Za tydzień startuje Puchar Polski, za dwa rozgrywki ligowe...

Ostatnim rywalem naszej drużyny była siódma ekipa ubiegłego sezonu w Klasie A (Myślenice), Wrzosy Osieczany. Początek spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Miejscowi w ciągu 25 min zawodów zdobyli dwa gole, najpierw płaskim strzałem z bliskiej odległości, później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Debiutujący w bramce Raby młody golkiper, Damian Ryczek, mimo szybkiej utraty dwóch goli, do końca zawodów zachował już czyste konto, a w drugiej połowie popisał się paroma bardzo dobrymi interwencjami. Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo.

Najpierw po dwóch kwadransach gry wyrównał Łukasz Ziemianin, wykorzystując dobre podanie Szczepana Hyżego. Tuż przed końcem premierowej części gry golkiper Wrzosów faulował Damiana Piwowarczyka, przez co arbiter wskazał na 11m. Z rzutu karnego strzelał Dudek - jego pierwszy strzał bramkarz gospodarzy zdołał odbić, lecz wobec dobitki był już zupełnie bezradny.

Po zmianie stron a także roszadach w składzie, ekipa z Dobczyc zdobyła trzeciego gola. Tym razem podawał D.Piwowarczyk a futbolówkę do siatki ładnym uderzeniem posłał testowany zawodnik. Kwadrans przed końcem czwartego gola dla Raby mógł zaliczyć Piotr Brytan, lecz jego mocny strzał zatrzymał się na poprzeczce. Popularny "Brytek" dopiął jednak swego i pięć minut później zaliczył swoje trafienie. Prostopadłe zagranie testowanego gracza, napastnik Raby wykończył podcinką a'la Tomasz Frankowski.

Tym samym drużyna Raby zakończyła serie czterech meczów kontrolnych. Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki o Puchar Polski w Podokręgu Myślenice. W II-rundzie nasza ekipa podejmie B-klasowego Orła II Myślenice. Początek tego spotkania wyznaczono na sobotę 6 sierpnia, godz.17:00. Mecz rozegrany zostanie na sztucznej murawie w Myślenicach - na Zarabiu.

Powoli dopinane są sprawy transferowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w tym tygodniu opublikujemy info na temat kadry drużyny na nowy sezon.

Mecz sparingowy, 30.07.2016 -
Wrzosy Osieczany - Raba Dobczyce 2:4 (2:2)
dla Raby: Łukasz Ziemianin, Arkadiusz Dudek, zawodnik testowany, Piotr Brytan

Sędziował: Stanisław Święch (KS Myślenice)