dzisiaj: 682, wczoraj: 1222
ogółem: 6 221 070

SENIORZY: Od 0:2 do 4:2 czyli triumf nad Bronowianką

• autor: RedakcjaKSR, 2016-07-23 17:32
W dzisiejszym, przedpołudniowym meczu sparingowym drużyna Raby podejmowała ekipę z Krakowa...

Drugi tydzień okresu przygotowawczego do nowego sezonu, podopieczni trenera Piotra Żuka zakończyli meczem kontrolnym z krakowską Bronowianką. Rywale w poprzednim sezonie uplasowali się na 8.miejscu w rozgrywkach Klasy Okręgowej (Kraków I).  W dzisiejszym sparingu podopieczni trenera Czesława Palika do przerwy prowadzili w Dobczycach 2:0. Oba gole zdobyli w ciągu zaledwie trzech minut gry - pomiędzy 34 a 37 min zawodów.

Po zmianie stron i roszadach w składzie Raby zmianie uległ również wynik. Najpierw w 49 min kontaktową bramkę zdobył Szczepan Hyży, który głową wykończył dośrodkowanie Brytana. W 70 min gola na wagę remisu zdobył Sławomir Szlósarczyk - również głową po centrze Brytana. Kwadrans przed końcem gry gospodarze zdobyli trzeciego gola. Tym razem ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się środkowy defensor Raby - Budyn i posłał piłkę tuż przy słupku bramki przyjezdnych.

W 85 min pokazali się testowani gracze w drużynie Raby. Dobre zagranie bocznego obrońcy wykorzystał napastnik, precyzyjnie strzelając pod poprzeczkę.

Kolejny sparing dobczyckiej drużyny już w najbliższy wtorek tj.26 lipca. O godz.18:30 biało-niebiescy zmierzą się z IV-ligowym Orłem Piaski Wielkie. Mecz rozegrany zostanie na boisku rywala.

Rozgrywki ligowe w Klasie Okręgowej (Kraków III) wystartują w weekend 13/14 sierpnia. Zespół Raby premierowy mecz rozegra w sobotę 13 sierpnia na własnym obiekcie. Wówczas o godz.18:00 Raba zmierzy się beniaminkiem rozgrywek, LKS-em Mogilany. Póki co wstrzymujemy się z publikacją oficjalnego terminarza, bowiem wciąż daty i godziny paru spotkań nie są do końca pewne.

Mecz sparingowy, 23.07.2016 -
Raba Dobczyce - Bronowianka Kraków 4:2 (0:2)
dla Raby: Szczepan Hyży, Sławomir Szlósarczyk, Krzysztof Budyn, zawodnik testowany

Sędziował: Mateusz Gądek (KS Myślenice)

Raba (I połowa): Grandys - R.Zborowski, Sz.Hyży, Grudzień, Czarnota - Kubacki, D.Piwowarczyk, Idzi, Ł.Ziemianin - testowany, Gorzkowski
Raba (II połowa): Grandys - Ł.Ziemianin, Szlósarczyk, Budyn, testowany - Kubacki, Sz.Hyży, Brytan, R.Hyży - testowany, testowany