Orliki Raby z wicemistrzostwem - Szymon Stoch MVP turnieju!

• autor: RedakcjaKSR, 2016-06-03 20:58
Relacja z wizyty naszej drużyny w Niemczech, galeria zdjęć oraz filmiki video...

Kolejny raz drużyna z Dobczyc wzięła udział w turnieju w niemieckiej miejscowości Versmold (ok 100 km od granicy Niemiec z Holandią). W turnieju startowały drużyny z sześciu państw (Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Serbia, Holandia oraz Polska ).

Drużyna z Dobczyc, dowodzona przez trenera, Tomasza Susia, wyruszyła do Niemiec w środę 25 maja około 22:30. Po długiej drodze, podczas której doszło do przyjacielskich rozmów i integracji z drużyną ze Słowacji, ekipa dotarła w czwartek około 13:00. Po obejrzeniu obiektu zmagań, reprezentacja z Dobczyc udała się na poczęstunek oraz nocleg do miejscowości Peckeloh. Wspólnie z drużyną ze Słowacji oraz Serbii, zawodnicy zagościli w tamtejszej szkole, gdzie chłopcy mogli się zintegrować.

Filmik z otwarcia turnieju - kliknij.

Kolejny dzień to już dzień zmagań na stadionie Kurt Nagel Parkstadion. Zaplecze z ładną murawą prezentowało się pięknie. Nasza drużyna po zakwaterowaniu się w namiotach, rozpoczęła przygotowania do meczów w grupie. Pierwszy mecz okazał się zwycięski z niemiecką ekipą TuS Borgloh 1:0. W dwóch kolejnych meczach nasza drużyna doznała porażki: 0:6 z LSV Enschede ( Holandia ) oraz 0:3 z SC Versmold (Niemcy ). Ostatnim przeciwnikiem w grupie „dobczyckiej” był serbski Rudar Vrdink. Młodzi zawodnicy Raby ograli serbów 1:0. Warto wspomnieć, że w turnieju uczestniczyło dwadzieścia drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Po zmaganiach grupowych okazało się, że nasi zawodnicy zajęli 3 miejsce. W związku z tym trafili do grupy dziesięciu drużyn, które walczyły o mały finał. Po zwycięstwie 1:0 nad S.C. Peckeloh II (Niemcy) oraz remisie z mocną ekipą z Holandii, nasi zawodnicy wywalczyli awans do finału ! Można powiedzieć, że to już był duży sukces.

W meczu finałowym Raba zmierzyła się z hiszpańską drużyną Tyde FC. W meczu finałowym zagrali wszyscy chłopcy mimo, iż na boisku mogło był tylko 7 zawodników (cała ekipa liczyła 17 zawodników ). Niestety finału wygrać się nie udało, ale okazały puchar za wicemistrzostwo, sprawił wiele radości zawodnikom. Po wręczeniu pucharu z dużym zaciekawieniem cała ekipa z Dobczyc czekała na wyniki klasyfikacji indywidualnej. I nagle okazało się, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju (około 250 zawodników ) został Szymon Stoch! Była radość, aplauz oraz łzy szczęścia ! Ten wynik okazał się wielką, pozytywną ale zasłużoną niespodzianką.

Filmik z ceremonii wręczenia statuetek indywidualnych - kliknij.

Ekipie z Dobczyc towarzyszyła także maskotka Raby – RABUŚ ( Karol Kania). Nasz ulubieniec zaskoczył organizatorów oraz zgromadzone ekipy. Wspólnie z lokalną piłkarską maskotką Hugo, rozgrzewali publiczność, która świetnie się bawiła. Duże podziękowania należy skierować także do Pawła Popielaka, który był osobistym fotografem drużyny. W organizacji całego pobytu w Versmold pomagali także rodzice - Pani Anna Ciętak oraz Pani Agnieszka Bieniek, które oprócz dopingu zadbały o dobrą organizację podczas pobytu. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek podczas turnieju. Były liczne konkursy z nagrodami oraz wspólne zabawy i tańce.

Zobacz zdjęcia z Turnieju - kliknij.

Warto podkreślić wspaniałą przyjaźń pomiędzy ekipami Raby, Tyde FC (Hiszpania) oraz Vranov (Słowacja). Ekipy wzajemnie się dopingowały i wielokrotnie stworzyły znakomitą oprawę całego turnieju. Podziękowania kierujemy do organizatorów za miłe przyjęcie oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do wyjazdu naszych chłopców, w tym także i rodziców.

Wyniki meczów Raby:

TuS Borgloh e.V. 1938 (Niemcy) - Raba Dobczyce 0:1
gol: Jakub Stasiak

R.K.S.V. EMOS Enschede (Holandia) - Raba Dobczyce 6:0

Spvg. Versmold (Niemcy) - Raba Dobczyce 3:0

FK RUDAR Vrdnik (Serbia) - Raba Dobczyce 0:1
gol: Mateusz Gubała

SC Peckeloh II (Niemcy) - Raba Dobczyce 0:1
gol: Jakub Szczepański

TuS Borgloh (Niemcy) - Raba Dobczyce 1:2
gole: Jakub Szczepański, Jakub Stasiak

R.K.S.V. de Tukkers Albergen (Holandia) - Raba Dobczyce 1:1