SENIORZY: Status lidera Raby nie uwiera (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2016-04-18 09:34
Po bezbramkowym remisie z Pcimianką, nasza drużyna wciąż przewodzi stawce w Klasie Okręgowej...

Niedzielny pojedynek nie był wybitnie widowiskiem dla koneserów ładnej i pięknej gry. Wręcz przeciwnie: dużo było walki, fauli, niepotrzebnych emocji pozasportowych a także mało okazji bramkowych.

Raba rozpoczęła zawody w mocno przemeblowanym składzie. Z powodu kartek nie mogli zagrać Budyn oraz Idzi. W ich miejsce pojawili się odpowiednio: Grudzień i Widła. Ponadto do drużyny dołączył pauzujący ostatnio M.Zborowski.

Piłkarzy - seniorów po raz drugi w tym sezonie na murawę wyprowadzili młodzi adepci ze Szkółki Piłkarskiej Raby. Na trybunach zaś prawdziwy rekord frekwencji na naszym obiekcie, blisko bowiem pół tysiąca osób. Wśród nich m.in były trener obu walczących drużyn - Michał Sikora a także Senator RP Stanisław Bisztyga.

Zobacz zdjęcia z meczu - kliknij.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra rozpoczęła się walka na całego. W pierwszej połowie zbyt wielu klarownych okazji nie odnotowano - były co prawda uderzenia głową Hyżego czy też strzał jednego z graczy gości z wolnego ale większego zagrożenia z tego nie było.

Po przewie doskonałą akcje przeprowadzili przyjezdni. Dobre podanie od Muniaka otrzymał Dąbrowa i z ok.10-12 m strzelił w kierunku Rumana. Golkiper Raby popisał się jednak kapitalną interwencją, parując uderzenie na rożny. Później odgryzła się Raba, a dokładnie Dudek, którego strzał z przed pola karnego minimalnie powędrowała obok słupka. W końcówce zawodów kilka razy zagotowało się w polu karnym Raby - goście bowiem zdecydowanie domagali się odgwizdania przewinień na ich graczach, lecz arbiter nie zdecydował się użyć gwizdka. Użył go zaś po raz ostatni w 93 min czym zakończył ostatecznie emocjonujące zawody.

W 89 min zawodów na murawie, w zespole Raby pojawił się Radosław Hyży (rocznik '98), zmieniając Arkadiusza Dudka. Dla naszego kolejnego wychowanka był to oficjalny debiut w drużynie seniorskiej.

Kolejny mecz naszej drużyny już w sobotę 24 kwietnia. Na obiekcie w Sułkowicach - Zielonej Raba zmierzy się z LKS-em Rudnik. Początek tych zawodów o godz.17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III), 17.04.2016 -
Raba Dobczyce - Pcimianka Pcim 0:0

Sędziowali: Grzegorz Malada oraz Jarosław Mikołajewski i Artur Hawryszko (KS Kraków)