SENIORZY: Zwycięski początek Raba 1 Orzeł 0

• autor: RedakcjaKSR, 2016-03-26 21:15
Skromne, jednobramkowe zwycięstwo odnieśli dziś zawodnicy z Dobczyc w starciu z myśleniczanami...

Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej wywołało spore zainteresowanie na trybunach. Liczna widownia zobaczyła typowy mecz walki, w którym od początku jasne stało się, że kto pierwszy zdobędzie gola wygra to spotkanie. I tak się właśnie wydarzyło. Ale od początku.

Gospodarze do pojedynku z Orłem przystąpili niemalże w optymalnym składzie. Na boisku nie mógł jedynie wystąpić Damian Piwowarczyk, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Do kadry meczowej nie załapał się zaś Radosław Hyży.

Zobacz zdjęcia z meczu - kliknij.

Premierowe 45 min zawodów nie było porywającym widowiskiem. Obie ekipy nie kreowały zbyt wielu ofensywnych akcji a i obaj golkiperzy nie mieli zbyt wiele pracy. Nieco więcej emocji pojawiło się po zmianie stron.

Najpierw w 49 min do ataku ruszyli gracze Orła. Uderzać na bramkę Rumana próbował Święch, lecz strzał pomocnika gości poszybował tuż nad poprzeczką bramki Raby. Chwilę później gospodarze odwdzięczyli się rywalom akcją, która jak się później okazała była tą decydującą.

Dobre zagranie do szarżującego Kubackiego posłał Gorzkowski. Pędzącego na bramkę gości skrzydłowego Raby faulował Pajka i arbiter zarządził rzut karny, dodatkowo każąc winowajcę żółtą kartką. Z 11m precyzyjnie strzelił Dudek i było 1:0. Po tym golu zawodnicy Raby wykonali kołyskę dla swojego drugiego trenera, Karola Jelonka, któremu niedawno urodził się syn, Jakub.

Zaledwie parę minut później mogło być 2:0 ale Orłowi w sukurs przyszedł słupek - strzelał oczywiście Dudek. Zaraz potem jeszcze swoją szansę miał Brytan, ale jego strzał bramkarz Orła zdołał wybronić. Szukający wyrównania goście nie mieli już zbyt wielu okazji bramkowych. Mimo kilku stałych fragmentów gry, większego zagrożenia pod bramką Raby nie odnotowano.

Na koniec jeszcze mała statystyka. W 66 min zawodów na boisku, w barwach Raby pojawił się Ireneusz Widła. Dla wychowanka naszego Klubu był to pierwszy od blisko 10 lat oficjalny występ w biało-niebieskiej koszulce.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 26.03.2016 -
Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 1:0 (0:0)
1-0 Arkadiusz Dudek 55 (k)

Sędziowali: Michał Motyka oraz Mateusz Gądek i Krzysztof Salawa (KS Myślenice)