MŁODZIKI: Pozytywny występ w Sieprawiu

• autor: RedakcjaKSR, 2016-03-07 15:07
Na piątej pozycji uplasowali się zawodnicy Raby w Finałach Halowych Mistrzostw Podokręgu...

Turniej o prymat w Powiecie rozegrano na hali sportowej w Sieprawiu. Ekipa Raby, która w eliminacyjnej grupie zajęła drugie miejsce, przydzielona została do walki z takimi zespołami jak: LKS Rudnik, Orzeł Myślenice oraz Lubomir Wiśniowa.

W pierwszym pojedynku chłopcy zmierzyli się z LKS-em Rudnik. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Raby 2:1 po trafieniach Sobonia i Kacpra Masełko. W kolejnych dwóch meczach minimalnie (po 0:1) górą byli przeciwnicy z Myślenic i Wiśniowej. Szczególnie w pojedynku w Orłem nasza drużyna stworzyła sporo sytuacji strzeleckich, lecz jednobramkowe prowadzenie biało-zielonych utrzymało się do końca.

Wywalczone 3 punkty z Rudnikiem sprawiły, że Raba w grupie zajęła trzecie miejsce. Pozycja ta dawała przepustkę do walki o 5. pozycję w Turnieju. Przeciwnikiem na tym etapie rywalizacji była pierwsza drużyna Grodziska Raciechowice.

Faworytem w tym pojedynku byli rywale, którzy ostatnimi czasy notorycznie ogrywali Rabę w tej kategorii wiekowej. Początek tego pojedynku potwierdził tą tezę, bowiem Raciechowice szybko objęły prowadzenie 1:0. Później jednak gole strzelali już tylko zawodnicy z Dobczyc. Wyrównał Adam Soboń, zaś parę minut później decydujące trafienie zaliczył Bartek Masełko. Tym samym, dość niespodziewanie, Raba zwyciężyła 2:1 i zakończyła Mistrzostwa na piątym miejscu.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się piłkarze Orła Myślenice, zaś w wielkim finale zwyciężyli chłopcy z Lubomira Wiśniowa, którzy skromnie 1:0 pokonali Pcimiankę Pcim.

Wyniki:
LKS Rudnik - Raba 1:2 (Soboń, K.Masełko)
Raba - Orzeł Myślenice 0:1
Lubomir Wiśniowa - Raba 1:0

Tabela gr.A
1. Lubomir Wiśniowa 7pkt 4-2
2. Orzeł Myślenice 4pkt 2-2
3. Raba Dobczyce 3pkt 2-2
4. LKS Rudnik 2pkt 2-3

Mecz o 5.miejsce
Raba Dobczyce - Grodzisko I Raciechowice 2:1 (Soboń, B.Masełko)

Raba: Konrad Kachel - Filip Kania, Damian Gubała, Adam Soboń, Kacper Woźniak, Krzysztof Stoch, Kacper Żuk, Bartłomiej Masełko, Kacper Masełko, Hubert Błaszczyk, Mateusz Łacny.