MŁODZIKI: Eliminacyjne zaskoczenia i niespodzianki

• autor: RedakcjaKSR, 2016-02-14 14:41
W sobotę trzy drużyny naszych Młodzików wystartowały w kwalifikacjach Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenice...

Pierwsza nasza ekipa, złożona z chłopców z rocznika 2003 udała się w delegacje do Lubnia. W tamtejszej hali podopieczni trenera Dawida Sudera walczyli w gr.I z AF Tokarnia, LKS-em Rudnik, Trójką Myślenice, Toporem Tenczyn i Dalinem Myślenice.

Już pierwszy mecz pokazał, że tego dnia o awans będzie bardzo ciężko. Spotkanie z Akademią z Tokarni nasz zespół zakończył remisem 1:1, mimo iż mógł pokusić się o zwycięstwo - będąc bliżej zdobycia decydującego gola. W kolejnym pojedynku przyszły wreszcie 3 punkty, bowiem w pokonanym polu pozostała ekipa LKS-u Rudnik.

Niestety kolejne trzy mecze zdecydowały o tym, że Raba I sensacyjnie odpadła z dalszej rywalizacji! Multum zmarnowanych okazji bramkowych - głównie to zadecydowało o tym, że nasz zespół, mimo iż nie przegrał żadnego z pojedynków, to jednak nie uzyskał promocji do Finałów. Z awansu cieszyli się futboliści z Rudnika i Tenczyna.

Gr.I - wyniki meczów Raby I:

Raba I - AF Tokarnia 1:1
Krystian Flak

LKS Rudnik - Raba I 0:2
Krystian Flak, Karol Mistarz)

Raba I - Trójka I Myślenice 1:1
Krystian Flak

Raba I - Topór Tenczyn 0:0

Dalin II Myślenice - Raba I 0:0

Raba I: Kacper Kęsek - Karol Mistarz, Radosław Mistarz, Mateusz Dominik, Krystian Ładyga, Bartosz Kica, Kacper Woźniak ('03), Krystian Flak

Równolegle do Turnieju w Lubniu wystartowały również zmagania na hali w Wiśniowej. Tam zameldowały się dwie nasze ekipy. W przedpołudniowych bojach walczyła Raba III. Dla większości chłopców z tej ekipy był to pierwszy tego typu turniej na hali, wobec czego, ich rezultaty nie pozwoliły na to, by liczyć się w walce o awans.

Należy jednak zaznaczyć, że występ tych zawodników trzeba ocenić bardzo pozytywnie, bowiem w meczach m.in z Iskrą czy też Grodziskiem chłopcy zagrali bardzo walecznie - minimalnie przegrywając z drużyną, która później wywalczyła awans (Grodzisko II). Rozgrywki w tej grupie zdecydowanie zasłużenie - z kompletem punktów - wygrali zawodnicy Lubomira Wiśniowa.

Gr.III - wyniki meczów Raby III:

Raba III - Iskra I Głogoczów 0:0

Trójka II Myślenice - Raba III 3:0

Raba III - Grodzisko II Raciechowice 1:2
dla Raby: Bartłomiej Pyc

Raba III - Lubomir Wiśniowa 1:6
dla Raby: Łukasz Suchta

Raba III: Szymon Feliks - Kamil Danielski, Szymon Gawor, Dominik Kulma, Bartosz Niedźwiadek, Mikołaj Puchała, Łukasz Suchta, Mateusz Kulma, Patryk Grandys, Bartłomiej Pyc, Jakub Ciętak, Kamil Grzeszczak, Kacper Pudlik.

W popołudniowej grupie do walki o awans stanęli chłopcy z rocznika 2004. Znając wcześniejsze rezultaty swoich kolegów, zawodnicy z tej drużyny zagrali niezwykle walecznie i z ogromnym zaangażowaniem. Już premierowy mecz ze Skalnikiem Trzemeśnia był tego dowodem. Jeden zdobyty gol i żelazna konsekwencja w obronie pozwoliły cieszyć się z pierwszych 3 punktów.

W drugim meczu lepsi okazali się rywale z Raciechowic, którzy zwyciężyli 3:0. Długo jednak nasz zespół toczył wyrównany bój, lecz ostatecznie w ciągu ostatnich 4 minut (grano 1x12) gracze Grodziska zdobyli trzy gole. Kolejne trzy pojedynki to już same zwycięstwa naszych graczy, którzy w większości rywalizowali z chłopcami starszymi o rok.

Warto tutaj zaznaczyć kapitalną postawę w meczu z Iskrą Głogoczów, który to decydował o tym, która z ekip awansuje do Finałów. Podobnie jak w pojedynku ze Skalnikiem świetnie spisała się defensywa, czego dowodem był chociażby gol obrońcy, kapitana zespołu, Damiana Gubały.

Ostatecznie, po pokonaniu Cisów Harbutowice (4:1) nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie (przodowali gracze Grodziska I) i wywalczyła, bądź co bądź, niespodziewany awans do rozgrywek Finałowych. Te odbędą się w niedzielę, 6 marca na hali w Sieprawiu.

Gr.IV - wyniki meczów Raby II:

Raba II - Skalnik Trzemeśnia 1:0
Kacper Masełko

Grodzisko I Raciechowice - Raba II 3:0

Raba II - Pasternik Ochojno 2:1
Bartłomiej Masełko, Kacper Woźniak ('04)

Raba II - Iskra II Głogoczów 2:0
Damian Gubała, Kacper Woźniak ('04)

Cisy Harbutowice - Raba II 1:4
Bartłomiej Masełko, Kacper Woźniak ('04), Kacper Żuk, Mateusz Łacny

Raba II: Konrad Kachel - Kacper Masełko, Bartłomiej Masełko, Damian Gubała, Kacper Woźniak ('04), Mateusz Łacny, Krzysztof Stoch, Filip Gorączko, Adam Soboń, Gabriel Dziewoński, Eric Jamka, Filip Kania, Kacper Żuk