MŁODZIKI: Ligowo na hali i pod balonem

• autor: RedakcjaKSR, 2016-02-07 08:17
Mimo przerwy w rozgrywkach na trawiastych boiskach, nasze drużyny młodzieżowe walczą na "innych frontach ligowych"...

W związku z tym, że obecnie trwa zimowa pauza w ligach prowadzonych przez Podokręg Myślenice i Kraków, nasze drużyny Młodzików walczą za równo w hali jak i pod balonem w Nowej Hucie. Niemal od początku grudnia w hali w Wiśniowej dwie nasze ekipy rozgrywały mecze w ramach Ligi Futsalu, którą zorganizowali działacze tamtejszego GOKiS-u do spółki z Lubomirem Wiśniowa.

Obie nasze drużyny w Wiśniowej rozegrały łącznie po 18 spotkań, głownie z lokalnymi rywalami, z którymi na co dzień mierzą się na zielonych boiskach. Zarówno Raba I jak i Raba II zanotowała zwycięstwa ale też porażki. Ostatecznie "jedynki" uplasowały się tuż za podium, zajmując 4.miejsce, zaś Raba II zakończyła zmagania na 8.miejscu. Rywalizowało 10 zespołów.

Ciężej o dobre wyniki jest w Krakowie, tam bowiem rywale są już bardziej doświadczeni i mają zwyczajnie lepsze umiejętności. Mimo to nasz zespół dzielnie i wytrwale walczy, chociaż do tej pory z marnym skutkiem. Nie znaczy to jednak, że jest się czego wstydzić, wręcz przeciwnie, już sam udział w jakże prestiżowych Halowych Mistrzostwach Krakowa jest dla naszych zawodników wspaniałą nagrodą za ostatnie, jesienne wyniki.

Raba nie ma na co dzień możliwości gry z takimi rywalami jak Wisła, Cracovia czy AS Progres, więc potyczki z takimi teamami są na pewno cennym doświadczeniem. W ostatnim meczu, który rozgrywany był w sobotę 6 lutego, Raba uległa Pcimiance 1:8 (honorowy gol Krystiana Flaka). W niedzielę 14 lutego ostatni mecz pod balonem. Przeciwnikiem będzie Krakus Nowa Huta. Początek meczu o godz.10:00.

Dzień wcześniej, 13 lutego aż trzy nasze drużyny Młodzików wystartują w eliminacjach Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenice. Raba I i Raba II o promocję do finałów walczyć będzie w Wiśniowej, zaś Raba III w Lubniu.