Fura piłkarskich emocji na Raba Cup Skrzatów (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2016-01-11 16:56
W sobotnie popołudnie w hali RCOS rozegrano turniej dla najmłodszych adeptów piłki nożnej...

Tym razem rywalizacja odbywała się w kategorii Skrzatów, gdzie nie prowadzone są klasyfikacje drużynowe ani tym bardziej indywidualne. Każdy mecz to osobna lekcja dla małych piłkarzy, którzy stawiają właśnie swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Widząc ich walkę i zaangażowanie a także spore już umiejętności futbolowego rzemiosła, śmiało można stwierdzić, że treningi czy też właśnie tego typu turnieje są doskonałym przetarciem przed dalszą przygodą lub daj Boże karierą piłkarską.

Wczoraj w naszym turnieju wzięło udział 5 ekip, oprócz dwóch Raby pojawili się też chłopcy z: Orlików Myślenice, Orkana Szczyrzyc i Gdovii Gdów. Każda drużyna zagrała tyle samo spotkań, bowiem formuła turnieju polegała na tym, żeby każdy zagrał z każdym.

Zobacz zdjęcia z turnieju.

Co warte podkreślenia, tylko w jednym meczu nie padły gole, reszta zaś obfitowała w skuteczne strzały do siatki. Zarówno strzelający jak i broniący w kilku akcjach zaprezentowali prawdziwe show, którego nie powstydziliby się zawodnicy ze starszych kategorii wiekowych.

Po rozegraniu wszystkich spotkań każdy z małych piłkarzy otrzymał pamiątkowy medal, drużyna zaś specjalny dyplom. Gwiazdą popołudnia był również Rabuś, który po raz kolejny pozował wraz z najmłodszymi do pamiątkowych fotek.

GDOVIA GDÓW: Karol Kulig, Gabriel Żebrowski, Kajetan Feliks, Bartłomiej Kowalski, Adam Stalmach, Krzysztof Głowiak, Antoni Stanisz, Oliwier Pakuła - trener Michał Ciężarek

RABA I DOBCZYCE: Jakub Surówka, Jakub Wojtan, Olivier Ogiela, Patryk Nowak, Maksymilian Strzałka, Radosław Krasek, Mateusz Molendys, Adrian Żuk, Michał Korecki - trener Stanisław Maniecki

RABA II DOBCZYCE: Dawid Kania, Dominik Łukawski-Siuta, Alan Srębacz, Szymon Szot, Bartosz Jamborski, Dawid Stasik, Rafał Leśniak, Dawid Maniecki, Gabriel Niedzielski - trener Stanisław Maniecki

ORKAN SZCZYRZYC: Jakub Górka, Paweł Czepiel, Paweł Kapera, Jakub Wójcik, Olaf Turkiewicz, Jakub Bolsęga - trener Krzysztof Piwowarczyk