RABA CUP JUNIORÓW: Zdecydowany triumf Limanovii (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-12-21 12:31
W ostatnim z cyklu Turniejów w Dobczycach, zwyciężyli zawodnicy z Limanowej...

Tym razem na starcie zawodów zameldowało się 10 zespołów. W wyniku losowania, które odbyło się tuż przed inauguracyjnym meczem Turnieju, do grupy A trafiły zespoły: Limanovii II, Pcimianki I, Orła Nowa Wieś, Jordana Zakliczyn  i Raby Dobczyce. W gr. B walczyli piłkarze: Limanovii I, Pcimianki II, Orła Myślenice, Grodziska Raciechowice i Karpat Siepraw.

W gr.A zdecydowanie zwyciężyli gracze Limanovii II, którzy z kompletem zwycięstw zakończyli zmagania. O drugą lokatę, premiowaną awansem do półfinałów do końca walczyli zawodnicy Raby i Pcimianki I. Ostatecznie w bezpośrednim starciu lepsi okazali się zawodnicy z Dobczyc, którzy zwyciężyli 3:0.

W gr.B rywalizacja była bardziej frapująca. Tam w grze o awans długo liczyły się 4 teamy, ostatecznie jednak promocję do walki podium uzyskali futboliści Pcimianki II i Limanovii I.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU.

Po rozegraniu fazy grupowej zespoły, które zajęły w grupach miejsca 3-5 walczyły o lokaty 5-10. W meczu o 5.miejsce zdecydowanie zwyciężyli piłkarze Orła Myślenice, którzy wysoko pokonali Pcimiankę I aż 4:1.

W starciu o 7 miejsce górą okazali się być zawodnicy Karpat. Podopieczni trenera Wiechniaka nie doczekali się bowiem na swojego przeciwnika, Orła Nowa Wieś, który zdecydował oddać mecz walkowerem.

Rywalizacja o miejsce 9 była bodaj najbardziej zacięta ze wszystkich spotkań. Zespoły Jordana Sum Zakliczyn i Grodziska Raciechowice walczyły jak równy z równym, lecz ostatecznie to Grodzisko, po szalonym meczu triumfowało 4:3.

W pierwszym półfinale doszło do bratobójczej rywalizacji dwóch ekip Limanovii. W tej parze zwyciężyły "dwójki" które ograły swoich kolegów 2:1. W drugim półfinale ekipa Raby pokonała Pcimiankę II 2:0. Gospodarze zawodów swój sukces zapewnili sobie w ciągu pierwszych dwóch minut gry (!), kiedy to strzelając gole w 22 i 70 sekundzie spotkania zapewnili sobie awans do finału.

Nim doszło do rywalizacji o złoto, rozegrano mecz o 3 miejsce. Tam zdecydowanie zwyciężyli piłkarze Limanovii I, którzy zaskakująco wysoko ograli Pcimiankę II aż 4:0.

W finale przez chwilę powiało niespodzianką. Faworyzowani piłkarze z Limanowej przegrywali bowiem 0:1 po goli Ziemianina z 5 min. W końcówce jednak podopieczni trenera Łukasza Bukowca podkręcili tempo i w ciągu dwóch minut zdobywając dwa gole, zasłużenie wygrali cały Turniej. Warto zaznaczyć, że ekipa zwycięska w całej imprezie nie zaznała smaku porażki, tym bardziej udowadniając, że na końcowy sukces w pełni zasłużyła.

Brawa należą się również zawodnikom Raby, którzy przed startem zawodów nie byli wymieniani w gronie drużyn walczących o końcowy triumf. Podopieczni trenera Jelonka pokazali jednak futbol skuteczny w obronie i to dzięki głównie temu doszli tak daleko.

W klasyfikacjach indywidualnych również zwyciężyli limanowianie. Królem strzelców Turnieju został Albert Wąsowicz z "dwójek", najlepszym bramkarzem Rafał Pietrzak (również Limanovia II), zaś najlepszym zawodnikiem kapitan Raby, Mateusz Ziemianin.

Tym samym zakończyliśmy tegoroczne zmagania w Turniejach Raba Cup. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które uczestniczyły w naszych zawodach. Już dziś zapraszamy za rok! Do zobaczenia.

Gr.A - wyniki

Piwowarczyk x2, Wójtowicz - Kasprzyk x2, Budyn, Kurek

Mecz o miejsce 7.
Orzeł Nowa Wieś - Karpaty Siepraw 0:3