RABA CUP SENIORÓW: Sukces gospodarzy (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-12-06 22:13
Po zaciętym finale ekipa Raby, ogrywając Orkana Szczyrzyc, sięgnęła po Puchar IN-TEL-u...

Na starcie I-edycji tego Turnieju stanęło 8 drużyn. Rozgrywki Klasy Okręgowej reprezentowali: Dalin Myślenice, Orzeł Myślenice, Raba Dobczyce, Orkan Szczyrzyc, Klasę A: Pasternik Ochojno, Orzeł Nowa Wieś i w ostatniej chwili Wieliczanka Wieliczka, która zastąpiła Gdovię Gdów, oraz Klasę B, Beskid Tokarnia.

Fazę grupową zainaugurowali gracze Pasternika i Beskidu. Ku zdziwieniu widowni górą w tym pojedynku okazali się być "górale", którzy lekko, łatwo i przyjemnie ograli zawodników z Ochojna.

W kolejnych meczach również nie brakowało emocji i goli. Każde spotkanie w tej części turnieju opatrzone zostało co najmniej jednym golem, a prawdziwe popisy urządzili sobie m.in gracze Orkana, którzy rozgromili Pasternika 4:1 oraz zawodnicy Orła Myślenice. Biało-zieloni rozstrzelali Wieliczankę 5:1, po hattricku Krzysztofa Pyzio.

Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w fazie play off. Tam litości już nie było. Przegrywający żegnał się z marzeniami o końcowym sukcesie!

Już pierwszy pojedynek pokazał, że faworyt nie zawsze musi mieć łatwo. Orkan Szrzyrzyc, który fazę grupową przeszedł jak burza, w starciu z Orłem Nowa Wieś był bliski sensacyjnej porażki, praktycznie w ostatniej sekundzie! Ostatecznie jednak szczyrzycanie, po serii rzutów karnych, wyeliminowali drużynę trenera Kosałki.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU.

W drugim ćwierćfinale nie było już tylu emocji i tam pewnie zwyciężyli gracze Beskidu Tokarnia, którzy ograli Wieliczankę 3:0. Trzeci pojedynek w tej części turnieju, na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Ekipa Raby pokonała myślenicki Dalin 3:1.

Ostatnia rywalizacja to dość niespodziewany sukces Pasternika, a wielki pech Orła, tego z Myślenic. Biało-zieloni w tym meczu stracili pierwsze dwa gole tego dnia i jak się później okazało, były to trafienia, które "wyrzuciły za burtę" drużynę trenerów Ostrowskiego i Sudera. Zwycięstwo Pasternikowi zapewnił gol grającego szkoleniowca tej drużyny, Pawła Matery.

W pierwszym półfinale triumfowali piłkarze Orkana. "Dida" i spółka nie mieli litości dla Beskidu demolując ich 5:1. Drugi mecz po regulaminowym czasie gry nie został rozstrzygnięty. Wobec tego, by wyłonić zwycięzcę pary Raba - Pasternik zarządzono serię rzutów karnych. Tam lepiej strzelali miejscowi, którzy wygrali 3:1.

Spotkanie o "brąz" minimalnie wygrali zawodnicy Beskidu, pokonując Pasternika 3:2. Finał zaś był rewanżem za fazę grupową, kiedy to Raba uległa Orkanowi 0:1, po golu straconym na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem.

Tym razem jednak goli było więcej. Najpierw Orkana na dwubramkowe prowadzenie wyciągnął duet: Tabor - Stelmach. Po chwili Raba złapała kontakt po golu Dudka. Chwilę później ten sam gracz nie wykorzystał karnego. Ale to nie był koniec emocji. Gospodarze w przeciągu kilku minut, zdobywając dwa gole (Ziemianin i Brytan) objęli prowadzenie 3:2. Rywale jednak wyrównali, dzięki trafieniu swojego snajpera, Stelmacha.

Końcowe minuty należały już do podopiecznych Piotra Żuka. Najpierw Michał Zborowski a chwilę później Szczepan Hyży, sprawili, że to biało-niebiescy mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Podczas ceremonii zakończenia Turnieju puchary i dyplomy zwycięzcom wręczył Rabuś - maskotka Klubu z ul.Podgórskiej. Królem strzelców całych zawodów został zawodnik Orkana, Tomasz Stelmach, a najlepszym golkiperem jego klubowy kolega, Krzysztof Piwowarczyk. Najlepszym graczem całego turnieju wybrano zaś gracza Raby, Arkadiusza Dudka.

Gr.A - wyniki

4. Pasternik Ochojno
5-8 Orzeł Myślenice, Dalin Myślenice, Wieliczanka Wieliczka, Orzeł Nowa Wieś

Król strzelców: Tomasz Stelmach (Orkan Szczyrzyc) - 9 goli